Նախագահ Սերժ Սարգսյանն առաջարկել է Գևորգ Կոստանյանի թեկնածությունը 09/26/2013   13:03  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը Գլխավոր դատախազի թափուր պաշտոնի համար Ազգային ժողովին առաջարկել է Զինվորական դատախազ Գևորգ Կոստանյանի թեկնածությունը:
Այս մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հարցին ի պատասխան հայտնեց ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչության պետ Գոհար Պողոսյանը:
Գեւորգ Կոստանյանի կենսագրությունը
Ծնվել է 1977 թվականի հոկտեմբերի 4-ին Երևանում:
Իրավաբանական կրթությունն ստացել է Երեւանի պետական համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետում, որն ավարտել է 1999թ.:
2006թ. Ուսումնառություն է անցել Մեծ Բրիտանիայի Նոտինգեմի համալսարանում:
1995թ-ից  - ՀՀ արդարադատության նախարարության օրենսդրության հարցերի վարչության առաջին կարգի խորհրդատու:
2001թ. -  ՀՀ արդարադատության նախարարի խորհրդական:
2003 - 2004թթ.-  ՀՀ արդարադատության նախարարության աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ:
2006թ -  ՀՀ արդարադատության  նախարարի խորհրդական:
2006 - 2008թթ. -  ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ:
2008-2011 թթ.-  Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի օգնական,  ՀՀ կոռուպցիայի դեմ պայքարի մոնիտորինգի հանձնաժողովի նախագահ:
2004թ-ից մինչ այժմ - ՀՀ կառավարության լիազոր - ներկայացուցիչը Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում:
2002թ. մինչ օրս դասավանդում է ԵՊՀ իրավաբանական ֆակուլտետում:
Մեկ տասնյակ գիտական հոդվածների և մենագրության հեղինակ է:
ՀՀ Նախագահի՝  2011 թվականի հունվարի 12-ի  հրամանագրով նշանակվել է ՀՀ զինվորական դատախազ, ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ:

Президент Армении Серж Саргсян предложил кандидатуру Геворка Костаняна на пост генпрокурора Армении 09/26/2013   13:30  |  Актуальная тема
Президент Армении Серж Саргсян предложил кандидатуру заместителя генерального прокурора Армении, военного прокурора Геворка Костаняна на должность генпрокурора Армении. Об этом корреспонденту “Фактикнфо” сообщила глава Управления НС Армении по связям с общественностью и СМИ Гоар Погосян.
Геворк Костанян родился 4 октября 1977г. в Ереване.
В 1999г. с отличием окончил юридический факультет Ереванского государственного университета.
В 2006 году проходил обучение в Нотингемском университете Великобритании.
1995г. – советник первого ранга управления по вопросам законодательства Минюста РА;
2001г. – советник министра юстиции;
2003-2004 – заместитель руководителя аппарата Минюста Армении;
2006г. – советник министра юстиции;
2006-2008гг. – заместитель министра юстиции РА;
2008-2011гг. – помощник президента Армении, председатель комиссии по мониторингу борьбы с коррупцией;
С 2004г по сей день – уполномоченный представитель Правительства РА в Европейском суде по правам человека;
С 2002г. по сей день преподает на юридическом факультете Ереванского государственного университета.
Автор десятка научных статей и монографий. По указу президента Армении от 12 января 2011г. был назначен ан должность военного прокурора Армении, заместителя генпрокурора РА.