Միհրան Պողոսյանի հրամանով ԴԱՀԿ-ում կադրային փոփոխություններ են կատարվել 09/25/2013   16:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ գլխավոր հարկադիր կատարող, գեներալ-մայոր Միհրան Պողոսյանի հրամաններով ՀՀ ԱՆ ԴԱՀԿ ապահովող ծառայությունում տեղի են ունեցել կադրային փոփոխություններ: Մասնավորապես, Կոտայքի մարզային բաժնի Եղվարդի տարածաշրջանի բաժանմունքի պետ, արդարադատության գնդապետ Մելիք Գասպարյանն ազատվել է հարկադիր կատարման ծառայությունից:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ Արդարադատության նախարարության դատական ակտերի հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայությունից, վերջինիս պաշտոնում նշանակվել է Կոտայքի մարզային բաժնի Աբովյանի տարածաշրջանի բաժանմունքի պետ, արդարադատության մայոր Մարտին Մարությանը:
ՀՀ գլխավոր հարկադիր կատարողի մեկ այլ հրամանով Երևանի Աջափնյակ և Դավթաշեն բաժնի պետի տեղակալ, արդարադատության կապիտան Գևորգ Դումանյանը նշանակվել է Կոտայքի մարզային բաժնի Աբովյանի տարածաշրջանի բաժանմունքի պետ:
12:01 17/09/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ գլխավոր հարկադիր կատարողի իրավական հարցերով խորհրդականի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Եկատերինբուրգ

Мигран Погосян произвел кадровые изменения в СПИСА Армении 09/25/2013 17:16 | Лента новостей
По указу главного принудительного исполнителя, генерал-майора Миграна Погосяна в службе принудительного исполнения судебных актов (СПИСА) произошли кадровые изменения. В частности, начальник территориального отделения Егварда Котайского областного отдела, полковник юстиции Мелик Гаспарян освобожден от работы в службе принудительного исполнения.
Как сообщает в СПИСА, его на посту сменит начальник территориального отделения Абовяна Котайкского областного отдела, майор юстиции Мартин Марутян.
Еще одним приказом главного принудительного исполнителя, заместитель начальника отдела административных районов Ачапняк и Давидашен г. Ереван, капитан юстиции Геворк Думанян назначен на должность начальника территориального отделения Абовяна Котайкского областного отдела.