Կրոմվել Գրիգորյանը ընդունեց Արա Զոհրաբյանի հրավերը 09/04/2013   14:33  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ փաստաբանների պալատի նախագահի թեկնածու Կրոմվել Գրիգորյանն ընդունում է  2013թ. սեպտեմբերի 12-ին ժամը 13.00-ին Արմենիա Մարիոթ հյուրանոցում   քննարկում-բանավեճին մասնակցելու իր մրցակից Արա Զոհրաբյանի հրավերը: Ինչպես լրագրողների  հետ զրույցում այսօր համոզմունք հայտնեց  Կ.Գրիգորյանը, Արա Զոհրաբյանը ԶԼՄ հրապարակումներից իմանալով այդ մասին, կողջունի իր հայտարարությունը: Նա համոզմունք հայտնեց նաև, որ  առողջ քննարկում տեղի կունենա:
Կ.Գրիգորյանը միաժամանակ  բանավեճ-քննարկումն արդյունավետ դարձնելու համար առաջարկում է ընդլայնել դրա մասնակիցների շրջանակը՝ բանավեճ-քննարկմանը հրավիրելով ողջ փաստաբանական կորպուսը՝ մարզերից ու Երևանից: Այդպիսով թեկնածուները հնարավորություն կունենան ներկայացնել իրենց ծրագրերը, պատասխանել գործընկերների ու լրագրողների հարցերին, լսել գործընկերների առաջարկներն ու դիտողությունները:
Կրոմվել Գրիգորյանը համամիտ չէ թեկնածուներից մեկի՝ Տիգրան Աթանեսյանի հետ,  ով քննարկում-բանավեճն որակել է որպես «հյուրանոցային բանավեճ» և հրաժարվել մասնակցել դրան: Նա կոչ արեց Տիգրան Աթանեսյանին միանալ քննարկմանը:

Претендент на пост председателя Палаты адвокатов Армении Кромвель Григорян принял приглашение участвовать в дебатах 09/04/2013   14:57  |  Актуальная тема
Кандидат на пост председателя Палаты адвокатов Армении Кромвель Григорян принял приглашение Ара Зограбяна участвовать в предстоящих в 13.00 в отеле “Армения Марриот” в дебатах-обсуждениях. К. Григорян в беседе с журналистами выразил убеждение, что состоится здравое обсуждение.
К. Григорян в то же время предлагает для повышения эффективности дебатов расширить круг участников, пригласив на обсуждение весь адвокатский корпус из областей и столицы. Таким образом, у кандидатов будет возможность представить свои программы, ответить на вопросы коллег и журналистов, выслушать исходящие от их коллег предложения и замечания.
Кромвель Григорян не согласен с одним из претендентов Тиграном Атанесяном, охарактеризовавшим дебаты-обсуждение как “гостиничные дебаты” и отказавшимся от участия в них.