Պոռնոգրաֆիական ֆիլմում նկարահանվելու համար ԿԺԴՀ-ի առաջնորդի սիրուհին ենթարկվել է մահապատժի 08/30/2013   15:32  |  Միջազգային լրահոս
Հյուսիսկորեացի երգչուհի Հեն Սոն Վոլը, ով ըստ ոչ պաշտոնական տվյալների, համարվում  է ԿԺԴՀ-ի ղեկավար Կիմ Չեն Ինի սիրուհին, գնդակահարվել է «Ինհասու» նվագախմբի մյուս արտիստների հետ միասին:Երաժիշտները մեղադրվել են պոռնոգրաֆիական կինոնկարում նկարահանվելու մեջ և դատապարտվել մահապատժի, հաղորդում է «vesti.ru»-ն՝ հղում անելով  «The Telegraph» -ին:
Այս մասին, հենվելով Չինաստանի իրենց անանուն աղբյուրների վրա,  հաղորդել են նաև հարավկորեական ԶԼՄ-ները:
Ըստ այդ տեղեկատվության երգչուհի Հեն Սոն Վոլը և է «Ինհասու» նվագախմբի 11 երաժիշտները գնդակահարվել են օգոստոսի 20-ին: Դրա համար ձևական առիթ  են  ծառայել, իբր թե, Չինաստանում հայտնաբերված պոռնոգրաֆիական  ֆիլմերը, որոնց նկարահանումներին մասնակցել են  հյուսիսկորեացի կատարողները: Բացի այդ, երաժիշտների բնակարաններում հայտնաբերվել են «Աստվածաշնչի»  օրինակներ, որը, ըստ  ամենայնի, նպաստել է պատժի խստացմանը:
Այս ամենի հետևանքով գնդակահարված երաժիշտների ընտանիքները ձերբակալվել և ուղարկվել են ճամբարներ:
Փորձագետների կարծիքով այս ողբերգական պատմության թիկունքում կանգնած է ԿԺԴՀ-ի ղեկավարությունը: Տոկիոյի համալսարանի պրոֆեսոր Թոշիմիցու Շիգեմուրիի  ասելով, եթե երաժիշտները մեղավոր լինեին անբարոյական նկարահանումների համար, նրանց արագ կուղարկեին բանտ և ոչ թե կենթարկեին մահապատժի:
Գիտնականը ենթադրում է, որ արտիստները կապ են ունեցել   Կիմ Չեն Ինի  հյուսիսկորեական քաղաքական հակառակորդների հետ: Բացի այդ, նկատի ունենալով, որ առաջնորդի կինը՝ Լի Սոլ  Յուն,  նույնպես «Ինհասու» նվագախմբի երգչուհի է եղել, հնարավոր է, որ այդ գործում ոչ երկրորդական դերակատարություն խաղացած լինի:
Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդի նախորդ սիրուհու անունն առաջին անգամ արտասահմանյան մամուլում երևաց այն ժամանակ, երբ հայտնի դարձավ, որ աշխարհի ամենափակ երկրի ղեկավարն ամուսնանում է: Հաղորդվում էր, որ  Հեն Սոն Վոլը Կիմ Չեն Ինի  հետ հանդիպում էր արդեն 10 տարի: Սակայն երկրի ապագա  ղեկավարի հայրը՝ Քիմ Չեն Իրը, դեմ էր  այդ կապին և պահանջում էր վերջ տալ հարաբերություններին: Դրանից հետո, ըստ լուրերի, երգչուհին ամուսնացավ հյուսիսկորեացի մի գեներալի հետ,  որից նա մի որդի է ունեցել և հեռացել երկրից:

В КНДР за съемки в порнофильме казнили экс-любовницу главы государства Ким Чен Ына 08/30/2013   16:07  |  Международные новости
Из КНДР приходят шокирующие новости: певицу Хен Сон Воль, которая, по неофициальным данным, была возлюбленной Ким Чен Ына, расстреляли вместе с другими артистами оркестра Ынхасу. Музыкантов обвинили в съемках в порнографическом фильме и приговорили к казни, передает портал vesti.ru со ссылкой на The Telegraph.
Жуткую новость передали южнокорейские СМИ, ссылаясь на анонимные источники в Китае. По их информации, певица Хен Сон Воль и 11 музыкантов оркестра Ынхасу были расстреляны 20 августа. Формальным поводом для этого послужили якобы обнаруженные в Китае порнографические фильмы, в съемках которых принимали участие северокорейские исполнители. Кроме того, дома у музыкантов были обнаружены экземпляры Библии, что, по всей видимости, поспособствовало ужесточению приговора.
В результате музыканты были приговорены к смертной казни, а их семьи сосланы в лагеря. Зарубежные эксперты считают, что эти убийства были совершены властями КНДР по политическим мотивам. По словам профессора токийского университета Тошимитсу Шигемуры, будь музыканты виновны исключительно в "аморальных" съемках, их бы просто отправили в тюрьму, но не казнили.
Ученый предположил, что артисты были связаны с противостоящим Ким Чен Ыну лагерем северокорейской политической элиты. Кроме того, учитывая, что нынешняя супруга вождя Ли Соль Ю также была певицей оркестра Ынхасу, возможно, она сыграла в этом деле не последнюю роль.
Впервые имя предыдущей возлюбленной северокорейского вождя всплыло в зарубежной прессе, когда стало известно, что глава самой закрытой страны в мире женится. Сообщалось, что Хен Сон Воль встречалась с Ким Чен Ыном более 10 лет, однако отец будущего лидера нации Ким Чен Ир настоял на окончании этих отношений. После этого, по слухам, певица вышла замуж за одного из северокорейских генералов, родила от него сына и покинула страну, пишет портал vesti.ru.