Զույգին մեկ ամսով ազատազրկեցին՝ համբուրվելու պատճառով 08/07/2013   15:20  |  Միջազգային լրահոս
Դուբայում դատարանը մեկ ամսով ազատազրկման է դատապարտել համբուրվող մի զույգի: Նրանք համբուրվելիս են եղել ավտոմեքենայի մեջ, որը կայանած է եղել Ալ-Մուհաիսնա մզկիթի դիմաց: Համբուրվող զույգի վրա ուշադրություն է դարձրել մի պատահական անցորդ, ով էլ դատի ժամանակ հանդես է եկել գլխավոր վկայի դերում, հաղորդում է «newsru.com» կայքը:
Այդ վկան դատարանում պատմել է, որ նկատել է կասկածահարույց  մի  մեքենա, որը կայանած է եղել երկու բեռնատարների միջև: Մեքենայի շարժիչն աշխատելիս է եղել: Իսկ ներսում նա տեսել է համբուրվող զույգին և ոստիկանություն է կանչել:
Պարզվել է, որ «հանցագործները» աշխատում են միևնույն բանկում: 31-ամյա կինը և 19-ամյա տղամարդը հայտարարել են, որ իրենք  սեռական հարաբերություններ  չեն  ունեցել, այլ, ընդամենը, համբուրվում էին: Բայց առաջին իսկ դատական նիստի ժամանակ նրանց ձերբակալել են:
Արաբական Միացյալ Էմիրությունները աշխարհի այն 6 երկրներից մեկն է, որտեղ օրենքով արգելվում է մարդկանց ներկայությամբ համբուրվելը: Սովորաբար այդ օրենքը խախտողները պատժվում են տուգանքով: Դա այն դեպքում, եթե ապացուցվում է, որ համբույրը անցել է բարեկամականի սահմանները:

В Дубае суд приговорил к месяцу тюрьмы целующуюся у мечети пару 08/07/2013   16:57  |  Международные новости
В Дубае суд приговорил к месяцу тюрьмы целующуюся пару: на поцелуи в автомобиле, припаркованном напротив мечети Аль-Мухаисна, обратил внимание прохожий, который после выступил главным свидетелем на суде, передает информационный портал newsru.com.
Как отмечает издание, на суде он рассказал, что заметил подозрительно припаркованную машину: она стояла меж двух грузовиков, а двигатель был включен. Внутри он увидел целующуюся парочку и вызвал полицию, чтобы правоохранители разобрались, не происходит ли противозаконного внебрачного полового акта.
"Преступники" - 31-летняя женщина и 19-летний мужчина - работают в одном банке. Оба заявили, что секса у них не было ни в этот раз, ни раньше, но в итоге признали, что целовались. Под стражу их взяли во время первого же заседания суда, пишет newsru.com.
Объединенные Арабские Эмираты входят в число шести стран мира, где целоваться на людях запрещено законом. Обычно нарушителей карают штрафом, и для этого надо доказать, что поцелуй "вышел за пределы дружеского".