Երկու խնձոր՝ երկու սմարթֆոնի փոխարեն 08/02/2013   13:18  |  Միջազգային լրահոս
Ավստրալիայի  Բրիսբեն քաղաքի 21-ամյա բնակչուհին համացանցով «iPhone» գնելիս  շատ թանկ վճարեց իր անուշադրության համար, հաղորդում է «lifenews.ru» -ն:
Նա համաշխարհային սարդոստաjնում տեղադրեց հայտարարություն այն մասին, որ ցանկանում է ձեռք բերել սմարթֆոն: Շուտով նրան զանգահարեց ինչ-որ կին և առաջարկեց ընդամենը 1500 դոլարով իրենից գնել  միանգամայն նոր 2 սմարթֆոն: Նրանք պայմանավորվում և հանդիպում են «Մաքդոնալդս»-ի մոտ, որտեղ էլ կատարվում է գործարքը:
Սակայն, երբ աղջիկը վերադառնում է տուն և բացում  տուփերը, ապա այնտեղ հայտնաբերում է ոչ թե իր երազած հեռախոսները, այլ  երկու ամենաիսկական խնձորներ:
Նա անմիջապես դիմում է ոստիկանություն, սակայն իրավապահները հրաժարվում են փնտրել հանցագործին, իսկ այս դեպքը դարձնում են ցուցադրական օրինակ:
«Եթե ինչ-որ բան թվում է շատ ավելի լավը,  որպեսզի լինի  ճշմարտություն, ուրեմն, ամենայն հավանականությամբ, հենց այդպես էլ կա: Դա հենց առողջ դատողություն է»,- հայտարարել է ոստիկանության աշխատակից Հոփկինը և զգուշացրել համացանցում ինչ-որ բան գնելու հարցում շրջահայացության մասին:
Համացանցի օգտատերերը նույնպես ծիծաղել  են դժբախտ գնորդուհու այս արկածի վրա: Մեկնաբանություններում նրանք, օրինակ, գրել են որ իրենք անհարմար կզգային դիմել ոստիկանություն, եթե այդպիսի արկած պատահեր իրենց հետ:

21-летняя австралийка купила через Интернет два яблока вместо iPhone 08/02/2013 14:15 | Международные новости
21-летняя девушка из Брисбена жестоко поплатилась за свою невнимательность при покупке iPhone через Интернет, сообщает Life News.
Она разместила в Сети объявление о желании приобрести смартфоны, и вскоре ей позвонила некая женщина, предложившая приобрести два новых iPhone за $1500. Они встретились у "Макдоналдса", где и состоялась сделка. Однако когда покупательница пришла домой и в предвкушении открыла коробки, она обнаружила в них... два настоящих яблока.
Женщина из Австралии сразу же обратилась в полицию, но сотрудники правоохранительных органов отказались искать преступницу и сделали из этого случая показательный пример.
- Если что-то кажется слишком хорошим, чтобы быть правдой, это, скорее всего, так и есть. Это просто здравый смысл, - заявил старший констебль Хопкин и предупредил людей об осторожности при покупке чего-нибудь в Интернете.
Пользователи Сети в ответ тоже посмеялись над несчастной покупательницей, заявляя в комментариях, что они бы постеснялись идти в полицию, если бы с ними приключилась подобная история, пишет Life News.