«Ժառանգություն»-ը իրազեկել է մեկ ամսվա համար, քաղաքապետարանը մեկ օր է հասկացե՞լ 08/01/2013   12:19  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երևանի քաղաքապետարանից հայտնում են, որ ի գիտություն  է ընդունվել «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանի իրազեկումը՝ ս/թ. օգոստոսի 28-ին` ժամը 11.00-23.00 Ազատության հրապարակում հավաք  անցկացնելու վերաբերյալ:
Մինչդեռ, Արմեն Մարտիրոսյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում նշեց, որ իրազեկումը վերաբերել է ոչ թե կոնկրետ մեկ օրվան՝ օգոստոսի 28-ին, այլ օգոստոսի 1-28-ն ընկած ժամանակահատվածին:
«Ամսի 1-ից մենք վերցրել ենք, որովհետև ցանկացած պահի հնարավոր է հանրահավաք անցկացնենք, ու, քանի որ Հավաքների մասին ՀՀ օրենքում դեռևս բաց է մնում հրատապ հավաքների խնդիրը, ես չեմ կարող այսօր հայտարարել, որ 3 օր հետո ուզում եմ հանրահավաք անցկացնել»-նշեց մեր զրուցակիցն ու հավելեց. «Որպեսզի մենք ցանկացած պահի կարողանանք հանրահավաք անցկացնել, որևէ խնդրի առջև չկանգնենք և Ազատության հրապարակը իրավական առումով «պատրաստ լինի» հանրահավաք անցկացնելու, մենք նախօրոք այդ օրերի համար իրազեկել ենք»:
Ինչ վերաբերում է հանրահավաքի թեմային, «Ժառանգություն»կուսակցության վարչության փոխնախագահը չցանկացավ նախապես բացահայտել այն, միայն նշեց. «Կոնկրետ օրակարգ կա, Հայաստանի ներկա վիճակն արդեն իսկ օրակարգ է»:

Зампред партии “Наследие” не пожелал заблаговременно раскрывать подробности предстоящего на Площади Свободы митинга 08/01/2013   13:30  |  Актуальная тема
В Мэрии Еревана сообщают, что принято к сведению уведомление зампреда партии “Наследие” Армена Мартиросяна о проведении митинга 28 августа сего года с 11.00 по 23.00 на Площади Свободы.
Между тем, Армен Мартиросян в беседе с корреспондентом ИА “ФактИнфо” отметил, что уведомление касалось не только одного дня – 28 августа, а периода с 1 по 28 августа.
“Мы взяли с первого числа, поскольку в любой момент мы можем провести митинг. Поскольку все еще существует пробел в законе РА “О собраниях”, я не могу сегодня заявлять о том, что хочу провести митинг через три дня”, - отметил наш собеседник и добавил: “Чтобы мы смогли в любой момент провести митинг и избежать с этим проблем и, чтобы Площадь Свободы была в правовом смысле свободна для проведения митинга, мы заранее оповестили об этих днях”, - заявил А. Мартиросян.
Что касается темы митинга, то зампред партии “Наследие” не пожелал заблаговременно раскрывать. Он лишь отметил, что “есть конкретная повестка, сложившаяся в Армени ситуация- сама по себе уже повестка”.