Ընդդիմադիրը պաշտոնապես պսակադրվել է մեկուսարանում 07/03/2013   14:08  |  Միջազգային լրահոս
Մոսկվայում զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու մեջ մեղադրվող Լոնիդ Ռազվոժաևը ամուսնացել է քննչական մեկուսարանում: Ռուսաստանի քաղաքական  դաշտի ընդդիմադիր գործչի «Մոտրոսկայա տիշինա» հայտնի մեկուսարանում կայացած հարսանիքի մասին «Twitter»-ում հայտնել է նրա փաստաբանը` Ռուսլան Չանիձեն:
ՌԴ Պետդումայի պատգամավոր Իլյա Պոնոմարյովի նախկին օգնական Լոնիդ Ռազվոժաևի հարսնացուն մինչ այս նշանավոր օրը փեսացուի հետ 18 տարի քաղաքացիական ամուսնության մեջ գտնվող Յուլիա Սմիռնովան է, ով այդ ընթացքում նորափեսային արդեն հասցրել էր  պարգևել երկու երեխա:
Ամուսնության պաշտոնական ձևակերպման և անհրաժեշտ փաստաթղթերը լրացնելու նպատակով մեկուսարան է հրավիրվել Մոսկվայի զագսերից մեկի աշխատակցուհին: Իսկ պսակադրության հանդիսավոր արարողությունը տեղի է ունեցել քննչական բաժնի սենյակներից մեկում, որտեղ սովորաբար կայանում են քննիչների կամ փաստաբանների և բանտարկյալների հանդիպումները, հաղորդում է «qip.ru» կայքը:

Фигурант “Болотного дела” Леонид Развозжаев женился в "Матросской тишине" 07/03/2013   14:32  |  Международные новости
Обвиняемый в организации массовых беспорядков в Москве Леонид Развозжаев женился в СИЗО. О свадьбе оппозиционера в "Матросской тишине" сообщает QIP.ru, ссылаясь на запись его адвоката Руслан Чанидзе в Twitter.
Супругой экс-помощника депутата Госдумы Ильи Пономарева стала Юлия Смирнова. С женщиной оппозиционер прожил в гражданском браке 18 лет, в настоящее время у молодоженов двое общих детей.
На оформления документов в изолятор прибыла сотрудница одного из столичных загсов. Церемония же проходила в одном из кабинетов следственного отделения, где обычно проходят встречи заключенных со следователями и адвокатами, пишет сайт QIP.ru.