Թուրքիայում վթարի է ենթարկվել սիրիահայերին տեղափոխող ավտոբուսը 06/17/2013   18:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր՝ ժամը 16:00-ի սահմաններում, արտակարգ իրավիճակների նախարարությունում տեղեկություն է ստացվել, որ Թուրքիայի Հանրապետությունում վթարի է ենթարկվել սիրահայերին Հալեպ տեղափոխող միկրոավտոբուսը, կան տուժածներ:
Պարզվել է, որ հունիսի 14-ին Թուրքիայի Հանրապետության Կարս նահանգի Սարիղամիշի շրջանում Երևան - Հալեպ երթուղու միկրոավտոբուսը բախվել է թուրքական տաքսի ծառայությանը պատկանող ավտոմեքենային:
Տաքսու վարորդն ու ուղևորը տեղում մահացել են: Ստացված տեղեկատվության համաձայն` միկրոավտոբուսում եղել է 9 անձ, որոնց թվում` նաև ՀՀ քաղաքացիներ:
Միկրոավտոբուսի տուժածներից ՀՀ քաղաքացի Տիլա Պապիկյանը (ծնվ.1991 թ.), ում առողջական վիճակը գնահատվել է միջին ծանրության, սույն թվականի հունիսի 16-ին տեղափոխվել է Երևանի «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն, իսկ մնացած տուժածներին Թուրքիայի Հանրապետությունում ցուցաբերվել է համապատասխան օգնություն:

Микроавтобус, курсирующий по маршруту Ереван-Алеппо, попал в ДТП 06/17/2013   18:45  |  Лента новостей
Сегодня в районе 16.00 в МЧС Армении поступило сообщение о том, что в Турции попал в ДТП микроавтобус, перевозивший в Алеппо сирийских армян. Есть пострадавшие.
Выяснилось, что 14 июня в районе Саригамиш провинции Карс микроавтобус, курсирующий по маршруту Ереван-Алеппо, столкнулся с автомобилем, принадлежащим турецкому такси-сервису, в результате чего водитель такси и пассажир скончались на месте. Согласно полученной информации, в микроавтобусе находились 9 человек, в числе которых были также граждане Армении.
Один из пострадавших, гражданин Армении Т. Папикян 1991 г.р., состояние которого оценивалось, как средней тяжести, 16 июня был доставлен в медицинский центр “Эребуни”, города Ереван, а остальным пострадавшим была оказана соответствующая помощь в Турции.