Կարկտահարությունից տուժածներին օգնելու նպատակով հավաքվել է 51 մլն դրամ 06/11/2013   18:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արմավիրի մարզում  մայիսի 12-ին տեղի ունեցած կարկտահարության հետևանքով տուժած 12 հազար ընտանիքներին օգնելու նպատակով բացված հիմնադրամին այս պահին փոխանցված է 51 մլն դրամ: Այս մասին Ազգային ժողովի այսօրվա նիստում հայտարարեց ՀՀԿ խմբակցության անդամ, Արմավիրի մարզից ԱԺ պատգամավոր ընտրված Ալեքսան Պետրոսյանը:
Ըստ նրա, ամենամեծ փոխանցումներ կատարել են ՀՀ ոստիկանությունը՝ 20 մլն դրամ, Կենտրոնական բանկը՝ 10 մլն դրամ, ԱԺ-ն՝ 6 մլն դրամ:
Ըստ Ա.Պետրոսյանի, քանի որ վնասը 25 մլրդ դրամ է կազմում, ապա ամեն ինչ պետք է արվի, որպեսզի հիմնադրամում հնարավորինս մեծ գումար հավաքվի: Նա կոչ արեց ակտիվ մասնակցություն ունենալ, հնարավորության սահմաններում գումարներ փոխանցել, որպեսզի մինչև օգոստոսի 1-ը հնարավոր լինի օգնել 12 հազար ընտանիքների՝ մոտ 60 հազար մարդու:

В фонд поддержки пострадавшим от града фермерам Армавирской области Армении поступило уже 51 млн. драмов 06/11/2013   19:05  |  Лента новостей
В фонд, открытый с целью оказания помощи 12 тыс. семей, пострадавших от выпавшего 12 мая града в Армавирской области Армении, передано уже 51 млн. драмов. Об этом на сегодняшнем заседании в парламенте заявил член фракции РПА, депутат от Армавирской области Алексан Петросян.
По его словам, больше всего денег перечислили Полиция Армении- 20 млн. драмов, Центральный банк- 10 млн. драмов, НС- 6 млн. драмов.
А. Петросян отметил, что ввиду того, что размер причиненного градом ущерба составил 25 млрд.драмов, то необходимо сделать все возможное, чтобы в фонд поступило больше средств. Он призвал всех к активному участию, дабы до 1 августа сего года можно было оказать помощь 12 тыс. семей.