Արձանագրվել է սպանության 1 դեպք 06/10/2013   12:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հունիսի 8-ից 10-ը ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրվել է սպանության 1 դեպք, որը բացահայտվել է:
Արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 21 դեպքից բացահայտվել է 20-ը, իսկ կողոպուտի` 2, խուլիգանության` 1 և խարդախության 4 դեպքերն էլ բացահայտվել են: Բացահայտվել է նաև գողության 7 դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է խարդախության` 1, մարմնական վնասվածք հասցնելու և գողության 2-ական դեպք:
Ոստիկանության տեղեկացմամբ՝ անցած 2 օրերի ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 10 պատահար. 19 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная сводка полиции Армении: зарегистрировано и раскрыто одно убийство 06/10/2013   12:54  |  Лента новостей
По данным Полиции Армении, с 8 по 10 июня в республике зарегистрировано одно убийство, которое уже раскрыто.
Как сообщает пресс-служба Полиции РА, раскрыты 20 из 21 случая нанесения телесных повреждений, раскрыты все случаи грабежа, хулиганства и мошенничества (2, 1 и 4 соответственно), и еще 7 случаев воровства.
Из зарегистрированных ранее преступлений раскрыт 1 случай мошенничества, по 2 случая нанесения телесных повреждений и воровства.
По сообщениям Полиции, в течение 2 дней в республике было зарегистрировано 10 ДТП, 19 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.