Մարտի 1-ի զոհերից Ֆարմանյանի կինը դանակահարել է երկրորդ ամուսնուն 05/25/2013   14:29  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
2013թ. մայիսի 25-ին` ժամը 00:25-ին «Մալաթիա» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Մալաթիայի բաժին ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ կրծքավանդակի աջ առաջային կեսի կտրած-ծակած թափանցող, որովայնի առաջային պատի կտրած-ծակած թափանցող և ձախ նախաբազկի կտրած-ծակած վնասվածքներով բուժօգնության է դիմել Հովնան Մերուժանի Խաչատրյանը:
Նույն օրը դեպքի առթիվ Մալաթիայի քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112 հոդվածի 1-ին մասով հարուցվել է քրեական գործ: Կարճ ժամանակ անց պարզվել է, որ նրան մարմնական վնասվածք է պատճառել կինը: Ինչպես հայտնի դարձավ «Փաստինֆո» գործակալությանը, այսօր ինքնակամ ոստիկանության Մալաթիայի բաժին է ներկայացել Աննա Էլոյանը ու հայտնել, որ գյուղատնտեսական ապրանքների «Մալաթիա» տոնավաճառի մոտակայքում վիճաբանության ընթացքում իր մոտ եղած դանակով երեք անգամ հարվածել է իր փաստական ամուսնուն՝ Հովնան Խաչատրյանին: Մեր ունեցած տեղեկությունների համաձայն, Ա.Էլոյանը 2008 թվականի մարտ 1-ի իրադարձություների ժամանակ մահացած Արմեն Ֆարմանյանի կինն է:

Супруга жертвы первомартовских событий в Ереване Фарманяна порезала ножом своего второго мужа 05/25/2013   15:41  |  Актуальная тема
25 мая 2013г. в 00.25 из медцентра “Малатия” в полицейское отделение административного района Малатия поступила информация о том, что к ним за медпомощью обратился Овнан Меружанович Хачатрян. Врачи диагностировали у него проникающее колото-резано ранение правой передней половины грудной клетки и колото-резано ранение передней стенки брюшной полости и колото-резаное ранение левого предплечья.
В тот же день в следственном отделе Малатии было возбуждено уголовное дело по признакам деяния, предусмотренного ч.1ст. 112 Уголовного кодекса РА. Спустя немного времени, выяснилось, что ранение ему нанесла его супруга. Как стало известно информагентству “ФакИнфо”, сегодня добровольно в полицейское отделение Малатия явилась Анна Елоян и сообщила, что во время ссоры, вспыхнувшей возле ярмарки сельскохозяйственных продуктов “Малатия”, она трижды ударила ножом своего гражданского мужа Овнана Хачатряна. По имеющимся у нас сведениям, А. Елоян является женой скончавшегося в ходе трагических событий 1 марта 2008г. Армена Фарманяна.