Երեք օրում վերահաշվարկվել են 84 ընտրատեղամասերի արդյունքները 05/09/2013   19:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի ավագանու ընտրությունների քվեարկության արդյունքների վերահաշվարկի վերաբերյալ ստացված դիմումների հիման վրա այսօր` մայիսի 9-ին, վերահաշվարկվել են 21 ընտրական տեղամասերի քվեարկության արդյունքները:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին ԿԸՀ մամուլի ծառայությունից, այս ընտրական տեղամասերից  11-ի արդյունքներում կողմ ձայների որևէ փոփոխություն չի գրանցվել:
Մնացած 10 ընտրական տեղամասերում արձանագարվել են ոչ էական փոփոխություններ: «Առաքելություն» և «Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն» կուսակցություններին կողմ քվեարկված քվեաթերթիկների թվերը մնացել են անփոփոխ:
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությանը կողմ քվեարկված քվեաթերթիկների թիվը նվազել է 10-ով, «Բարև Երևան» կուսակցությունների դաշինքինը՝  7-ով,  «Հայ ազգային կոնգրես» -ինը՝ 3-ով, Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությանը՝  4-ով և «Օրինաց երկիր» կուսակցությանը՝ 2-ով:
Վերահաշվարկի արդյունքում անվավեր քվեաթերթիկների թիվն աճել է 25-ով:
Հիշեցնենք, որ նախորդ երկու օրերին վերահաշվարկ էր իրականացվել 63 ընտրատեղամասերում, որի արդյունքում ևս քվեների էական փոփոխություններ չէին արձանագրվել:
Համաձայն ՀՀ ընտրական օրենսգրքի` վերահաշվարկ իրականացնելու վերջնաժամկետը մայիսի 10-ի ժամը 14.00-ն է: Վերահաշվարկ իրականացնելիս ընտրական հանձնաժողովն աշխատում է առանց հանգստյան օրերի:

В Ереване завершился пересчет голосов на 84 избирательных участках: существенных изменений не зафиксировано 05/09/2013   20:18  |  Лента новостей
Сегодня 9 мая был проведен пересчет бюллетеней по итогам голосовании на 21 избирательном участке.
Как сообщили информагентству “Фактинфо” в пресс-службе ЦИК Армении, на 11 участках не было зафиксировано существенных изменений.
В остальных 10 избирательных участках были зарегистрированы незначительные изменения. Количество бюллетеней избирателей, проголосовавших в пользу АРФ “Дашнакцутюн” и партии “Аракелутюн” осталось неизменным.
Число голосов, отданных за партию “Процветающая Армения” сократилось на 10, блок “Барев, Ереван”- на 7, партию “Армянский национальный конгресс” – на 3, Республиканскую партию – на 4 и за “Страну закона” – на 2.
В результате пересчета увечилось число недействительных бюллетеней.
Напомним, что за последние два дня был произведен пересчет голосов на 63 избирательных участках, который также существенно не повлиял на результаты.
Согласно Избирательному кодексу, последний срок проведения пересчета бюллетеней истекает в 14.00 10 мая. В ходе осуществлении пересчета бюллетеней избирательная комиссия работает без выходных.