Կոլյա Ղուկասյանը բերման է ենթարկվել սահմանակետից 04/23/2013   16:58  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ոստիկանությունը քիչ առաջ հրապարակեց Գյումրիում այսօր տեղի ունեցած կրակոցների գործով բերման ենթարկված անձի անունը, ով հանդիսանում է Կոլյա Ղուկասյանը։ Ոստիկանության հաղորդագրության համաձայն, նա բերման է ենթարկվել Բագրատաշենի սահմանային անցակետից։
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ ապրիլի 23-ին, ժամը 13.00-ի սահմաններում, Գյումրիի բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Գյումրիի բաժնում ահազանգ է ստացվել, որ Գյումրի քաղաքի Շիրակացի 54բ շենքի մոտից հրազենային վնասվածքներով իրենց մոտ են տեղափոխվել Հարություն Խաչատրյանը և Արտյոմ Կարապետյանը: Վերջինս հիվանդանոցում մահացել է: Վերջիններս Գյումրիում առավել հայտնի են համապատասխանաբար Քավոր Հարութ և Շեկո մականուններով եւ համարվում են ԱԺ պատգամավոր Մարտուն Գրիգորյանի շրջապատի մարդիկ։
Նախնական տեղեկություններով նշված անձանց ուղղությամբ կրակոցներ են արձակել ՀՀ Գյումրիի նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի կողմնակիցները։ Վ.Ղուկասյանի և Մ.Գրիգորյանի հակամարտությունը նորություն չէ և մտավախություն կա, որ այն կարող է ավելի սրվել։
Գյումրիի կրակոցների դեպքի առթիվ Շիրակի մարզի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի104-րդ հոդվածի հատկանիշներով:

На армяно-грузинской границе задержан один из участников стрельбы в Гюмри 04/23/2013   17:58  |  Лента новостей
Полиция немногим ранее опубликовала имя человека, который был подвергнут приводу по делу о выстрелах, прогремевших сегодня в Гюмри. Им оказался Коля Гукасян. По сообщениям Полиции, он был подвергнут приводу с территории КПП Баграташен на армяно-грузинской границе.
Напомним, что сегодня 23 апреля в районе 13.00 из медцентра Гюмри в Гюмрийское отделение полиции поступило сообщение о том, что к ним с огнестрельными ранениями доставлены Арутюн Хачатрян и Артем Карапетян. Последний скончался в больнице. Инцидент произошел возле здания, расположенного по адресу г. Гюмри ул. Ширакаци 54б. А. Хачатрян и А. Карапетян более известны в Гюмри по кличкам соответственно Крестный Арут и Шеко. Их считают людьми из окружения депутата НС Мартуна Григоряна.
По предварительным данным, в них стреляли сторонники бывшего градоначальника северной столицы Вардана Гукасяна. Конфликт В. Гукасяна и М. Григоряна ни для кого не новость, и есть опасения, что он может обостриться.
В следственном отделе Полиции Ширакской области по данному факту возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного ст. 104 Уголовного кодекса РА.