Բաշխվել են ՏԸՀ-ների նախագահների և քարտուղարների պաշտոնները 04/23/2013   19:46  |  Ընտրական իրավունք
ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն այսօրվա նիստում էլեկտրոնային վիճակահանությամբ իրականացրել է Արմավիրի, Գեղարքունիքի, Լոռու, Կոտայքի, Շիրակի մարզերի 7 համայնքներում մայիսի 26-ին կայանալիք տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունների  թվով 13 տեղամասային ընտրական հանձնաժողովների նախագահների և քարտուղարների պաշտոնների բաշխումը` Ազգային ժողովում խմբակցություն ունեցող կուսակցությունների և կուսակցությունների դաշինքի միջև:
ՏԸՀ-ների նախագահների և քարտուղարների պաշտոնները բաշխվել են հետևյալ համամասնությամբ. ՀՀԿ` 5-ական, «Բարգավաճ Հայաստան»` 4-ական, «Հայ ազգային կոնգրես», ՀՅԴ, «Օրինաց երկիր» և  «Ժառանգություն»՝  1-ական:
Տեղամասային ընտրական հանձնաժողովներում անդամներ նշանակելու հայտերը կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով կարող են ներկայացվել ապրիլի 26-ից մինչև մայիսի 1-ը:

ЦИК Армении распределила должности глав и секретарей УИК на выборах в органы местного самоуправления 04/23/2013   20:07  |  Избирательное право
На сегодняшнем заседании Центральной избирательной комиссии Армении путем электронной жеребьевки между представленными в парламенте РА политическими силами были распределены должности председателей и секретарей 13 участковых избирательных комиссий на предстоящих 26 мая выборах в органы местного самоуправления в семи общинах Армавирской, Гегаркуникской, Лорийской, Котайкской и Ширакской областей Армении.
Посты председателей и секретарей участковых избирательных комиссий распределились следующим образом: РПА досталось по 5 мест, “Процветающей Армении” – по 4 места. У Армянского национального конгресса АРФ «Дашнакцутюн», а также партий “Страна закона” и “Наследие” всего по 1 месту.
Заявки о назначении членов участковых избирательных комиссий можно подать в ЦИК с 26 апреля до 1 мая.