«Արմավիայի» տեղին առայժմ ոչ ոք չի հավակնում 04/22/2013   17:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ավիափոխադրումներ իրականացնող որևէ ընկերություն այս պահի դրությամբ դեռ չի դիմել քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչություն: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց քաղավիացիայի վարչության մամուլի քարտուղար Նելլի Չերչինյանը:
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, այսօր լրանում է «Արմավիայի» հետ կառավարության պայմանագրի ժամկետը և, փաստորեն, այսուհետ այդ ընկերությանը բացառիկ իրավունքով հանձնված օդային ուղղությունների ճակատագիրը մնում է անհայտ, մինչև կառավարության հերթական որոշման կայացումը:
Նելլի Չերչինյանը նշեց նաև, որ քաղավիացիայի վարչությունը նոր մրցույթ չի հայտարարել, սակայն այստեղ սպասում են ավիաընկերությունների կողմից դիմումների և հույս ունեն մինչև այս շաբաթվա ավարտը ստանալ այդպիսիք:
Փաստորեն, միայն շաբաթվա ավարտին հայտնի կդառնան Հայաստանի հնարավոր օդային փոխադրողի վերաբերյալ նոր մանրամասներ: Ինչ վերաբերում է կառավարության կողմից ավիափոխադրումների շուկայի մասին նոր որոշման հավանականությանը, քաղավիացիայի մամուլի քարտուղարի խոսքով, իրենց վարչությունն այս պահի դրությամբ այդ հարցով որևէ առաջարկությամբ գործադրին չի դիմել:

На место армянского авиаперевозчика “Армавиа” пока никто не претендует 04/22/2013   18:52  |  Лента новостей
Ни одна из компаний, осуществляющих авиаперевозки, пока не обращалась в Главное управление гражданской авиации. Об этом в беседе с корреспондентом “Фактинфо” сообщила пресс-секретарь управления Нелли Черчинян.
Как мы уже сообщали, сегодня истекает срок договора, заключенного между авиакомпанией “Армавиа” и Правительством РА, и фактически судьба этой компании остается неизвестной, по крайней мере, до тех пор, пока Правительство не вынесет очередное постановление.
Нелли Черчян отметила, что Управление гражданской авиации не объявляло о проведении тендера, однако здесь надеются, что до конца недели поступят заявления от авиакомпаний.
Фактически, лишь в конце недели станут известны подробности о новом авиаперевозчике Армении. Что касается вероятности того, что Правительство примет новое решение касательно рынка авиаперевозчиков, то, по словам пресс-секретаря Управления гражданской авиации, их Управление по состоянию на данный момент не обращалось с предложением по этому вопросу в кабинет министров.