Սպանություն Տերյան փողոցում 04/09/2013   17:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ապրիլի 9-ին, ժամը 15.45-ին, թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոցից ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնում ահազանգ է ստացվել, որ կրծքավանդակի աջ կեսի կտրած-ծակած վերքով իրենց մոտ է տեղափոխվել մոտ 20-ամյա մի երիտասարդ, որը ճանապարհին մահացել է:
Դեպքի վայր մեկնած օպերատիվ-քննչական խումբը պարզել է, որ մահացածը Երևան քաղաքի բնակիչ, 1994 թ. ծնված Տիգրան Հայրապետյանն է:
ՀՀ ոստիկանությունից հայտնում են, որ փաստի առթիվ ոստիկանության Կենտրոնականի քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:

В Ереване на улице Терьяна убит 19-летний юноша 04/09/2013   17:27  |  Лента новостей
9 апреля в 15.45 из Университетской больницы N1 в Полицию РА поступило сообщение о том, что к ним с колото-резаным ранением грудной клетки доставлен 20-летний юноша, который по дороге в клинику скончался.
Выехавшая на место происшествия оперативно-следственная группа установила, что погибший – житель Еревана Тигран Айрапетян 1994 года рождения.
В Полиции РА сообщают, что по факту в Центральном следственном отделе возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного ч.1 ст. 104 УК РА.