Հանրային հեռուստատեսությամբ քարոզչությունը կսկսի ՀՀԿ-ն, կավարտի ՀՅԴ-ն 04/01/2013   19:43  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն ապրիլի 1-ի նիստում սահմանել է Երևանի ավագանու մայիսի 5-ի ընտրություններին գրանցված  կուսակցություններին, կուսակցությունների դաշինքին հանրային հեռուստատեսությամբ և հանրային ռադիոյով եթերաժամ տրամադրելու կարգը: Ըստ այդմ, նախընտրական քարոզչության ժամանակ հանրային հեռուստատեսությամբ և հանրային ռադիոյով եթերաժամ տրամադրվում է հավասար պայմաններով:
Կուսակցությանը նախընտրական քարոզչություն իրականացնելու նպատակով հանրային հեռուստատեսությամբ եթերաժամ տրամադրվելու է ժամը 18.00-ից, իսկ հանրային ռադիոյով` ժամը 13:30-ից: Համաձայն սահմանված կարգի, տեխնիկական անհրաժեշտությունից ելնելով, հանրային հեռուստատեսության կամ հանրային ռադիոյի կողմից նշված ժամանակահատվածը կարող է տեղաշարժվել, բայց ոչ ավելի, քան 30 րոպե:
Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցող կուսակցությանը, նախընտրական քարոզչություն իրականացնելու նպատակով, հանրային հեռուստատեսությունը տրամադրում է 30 րոպե անվճար և մինչև 50 րոպե վճարովի հիմունքներով եթերաժամ, ընդ որում`
ապրիլի 7-ից մինչև ապրիլի 10-ը ներառյալ (4 օր)՝ օրը 1 րոպե անվճար և մինչև 1 րոպե վճարովի հիմունքներով,
ապրիլի 11-ից մինչև ապրիլի 30-ը ներառյալ (20 օր)՝ օրը 1 րոպե անվճար և մինչև 2 րոպե վճարովի հիմունքներով,
մայիսի 1-ից մինչև մայիսի 3-ը ներառյալ (3 օր)՝ օրը 2 րոպե անվճար և մինչև 2 րոպե վճարովի հիմունքներով:
Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցող կուսակցությանը, նախընտրական քարոզչություն իրականացնելու նպատակով` հանրային ռադիոն տրամադրում է 50 րոպե անվճար և մինչև 80 րոպե վճարովի հիմունքներով եթերաժամ, ընդ որում`
ապրիլի 7-ից մինչև ապրիլի 10-ը ներառյալ(4 օր)՝ օրը 1 րոպե անվճար և մինչև 2 րոպե վճարովի հիմունքներով,
ապրիլի 11-ից մինչև ապրիլի 30-ը ներառյալ (20 օր)՝ օրը 2 րոպե անվճար և մինչև 3 րոպե վճարովի հիմունքներով,
մայիսի 1-ից մինչև մայիսի 3-ը ներառյալ (3 օր)՝  օրը 2 րոպե անվճար և մինչև 4 րոպե վճարովի հիմունքներով։
Վիճակահանությամբ սահմանվել է նաև Երևանի ավագանու ընտրություններին գրանցված  կուսակցություններին, կուսակցությունների դաշինքին հանրային հեռուստատեսությամբ և հանրային ռադիոյով անվճար և վճարովի եթերաժամ տրամադրելու ժամանակացույցը:
Ըստ այդմ, նախընտրական քարոզչության առաջին օրը` ապրիլի 7-ին, հանրային հեռուստատեսությամբ առաջինը եթերաժամից կօգտվի ՀՀԿ-ն, իսկ հանրային ռադիոյով` «Բարև Երևան» կուսակցությունների դաշինքը:
Քարոզչության վերջին օրը` մայիսի 3-ին, հանրային հեռուստատեսությամբ և հանրային ռադիոյով վերջինը եթերաժամը կտրամադրվի ՀՅԴ-ին:
11:21 17/03/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀՅԴ ընտրական ցուցակը կգլխավորի Արմեն Ռուստամյանը
00:26 16/03/2013  |  Ընտրական իրավունք«Ժողովրդավարական Հայրենիք»-ը կողմնորոշվեց
21:53 09/03/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԲՀԿ-ն կողմ է համախմբմանը` բայց միայն իր առանցքի շուրջ
17:19 09/03/2013  |  Ընտրական իրավունքՆ.Զոհրաբյան. ԲՀԿ-ն պատրաստ է իր առանցքի շուրջ առավել լայն համախմբման
18:59 21/02/2013  |  Ընտրական իրավունքԵրևանի ավագանու ընտրություններին առաջադրումը կսկսվի մարտի 11-ից

Первым агиткампанию в эфире Общественного телевидения Армении начнут “республиканцы”, а завершат дашнаки 04/01/2013 21:33 | Информационная платформа
Центральная избирательная комиссия утвердила порядок предоставления для проведения предвыборной агитации на Общественном телевидении и Общественном радио эфирного времени партиям и партийным блокам, участвующих в выборах в Совет старейшин,запланированных на 5 мая сего года.
Эфирное время на Общественном ТВ будет предоставлено с 18.00, а на Общественном радио – с 13.30 .
Согласно установленному порядку, исходя из технической необходимости, указанный промежуток времени может быть смещен по решению Общественного телевидения и Общественного радио, но не более чем на 30 минут.
С целью проведения агиткампании Общественное телевидение отводит партиям и партийным блокам, участвующим в выборах в Совет старейшин Еревана, 30 минут бесплатного эфирного времени и до 50– платного:
с 7 апреля до 10 апреля включительно (4дня) в день по 1 бесплатной минуте и до 5 минут платного эфирного времени.
с 11 апреля до 30 апреля включительно – (20 дней) в день предоставляется по 1 минуте бесплатного времени и до 2 минут – платного.
с 1 мая до 3 мая включительно(3 дня) в день по 2 бесплатных минуты и до 4 платных минут.
По итогам жеребьевки установлен также график предоставления партиям и партийным блокам бесплатного и платного эфирного времени по Общественному телевидению и Общественному радио.
Исходя из этого, в первый день предвыборной кампании 7 апреля эфирным временем на общественном телевидении первым воспользуется РПА, а на волнах Общественного радио первым избиратели услышат партийный блок “Барев, Ереван”.
В последний день агитационной кампании – 3 мая – завершит агиткампанию в эфире Общественного телевидения и радио АРФ “Дашнакцутюн”.