Բռնաբարության վարկածը ոստիկանությունում ժխտում են, իսկ գողոնը վերադարձվել է 03/25/2013   17:13  |  Միջազգային լրահոս
Ադրբեջանում ձերբակալել են այդ երկրում հեղինակություն վայելող ռուսական բուհերից մեկի աշխատակցուհուն բռնաբարելու փորձ կատարելու մեջ կասկածվող երկու տղամարդու: Ըստ որոշ լրատվամիջոցների` կինը կարողացել է խույս տալ հարձակվողների բռնություններից, սակայն նրանց մոտ է թողել իր մոտ եղած ունեցվածքը:
Ձերբակալվածները՝ Աբշերոնի շրջանի Գոբու ավանի բնակիչներ Էլշադ Նարիմանովը և Իլկին Սադիգովն են: Նրանք մարտի 21-ին ժամը 16:00-ին Բինագադինյան շրջանի Խոջասան ավանում «բռնաբարության փորձ են կատարել միջին տարիքի կնոջ՝ Մոսկվայի պետական համալսարանի Բաքվի մասնաճյուղի դասախոսի նկատմամբ»: Սակայն տուժողն ակտիվ դիմադրություն է ցույց տվել, այդ իսկ պատճառով հանցագործները միայն կողոպտել են մանկավարժին, հաղորդում է «Vesti.az»-ը: Նրանք տարել են տուժածի լուսանկարչական սարքը, ոսկե մատանին և ձեռքի ժամացույցը:
Կատարվածից հետո լրատվամիջոցներում տեղեկատվություն տարածվեց, որ կինն, այնուամենայնիվ, ենթարկվել է դաժան բռնաբարության և խոշտանգումների: Սակայն իրավապահ մարմիններն այդ լուրերը հերքում են:

В Азербайджане арестованы насильники, ограбившие преподавательницу МГУ 03/25/2013   17:49  |  Международные новости
“В Республике Азербайджан полиция задержала двух мужчин, которых подозревают в попытке изнасилования сотрудницы местного филиала престижного российского вуза. Женщине удалось отбиться от насильников, но она лишилась своего имущества.
В настоящий момент задержанные жители поселка Гобу Абшеронского района Эльшад Нариманов и Илькин Садыгов взяты под стражу”,- сообщает Vesti.az со ссылкой на МВД и Генеральную прокуратуру Азербайджана.
По данным начатого расследования, 21 марта около 16:00 на территории поселка Ходжасан Бинагадинского района двое злоумышленников "совершили попытку изнасилования женщины средних лет, преподавателя Бакинского филиала МГУ". Однако пострадавшая оказала активное сопротивление, и поэтому преступники только ограбили педагога. Они отобрали у потерпевшей фотоаппарат, золотое кольцо и наручные часы, после чего скрылись.
После случившегося в прессе появилась информация, что преподавательница все-таки подверглась зверскому изнасилованию и пыткам. Однако в правоохранительных органах это опровергли.
После задержания Нариманова и Садыгова у них были изъяты похищенные у преподавательницы Московского государственного университета вещи.