«Ժառանգություն»-ը ընտրություններին կմասնակցի «Բարև, Երևան» նորաստեղծ դաշինքով 03/21/2013   17:21  |  Ընտրական իրավունք
Ազատության հրապարակում հացադուլը շարունակող Րաֆֆի Հովհաննիսյանն այսօր հայտնեց, որ «Ժառանգություն» կուսակցությունը մայիսի 5-ին Երևանում կայանալիք ավագանու ընտրություններին կմասնակցի «Բարև, Երևան» նորաստեղծ դաշինքով, որին միացել են Ժողովրդավարական հայրենիք, ԺՈԻԿ, Պահպանողական, Շրջադարձ և ՀԱՍԿ կուսակցությունները։
«Ազատություն» ռադիոկայանի փոխանցմամբ՝ «Ժառանգության» խոսնակ Հովսեփ Խուրշուդյանն այսօր հրապարակել է «Բարև, Երևան»-ի ցուցակը, նշելով, որ «դաշինքում` բացի քաղաքական կուսակցությունների ներկայացուցիչներից, ընդգրկված են գիտնականներ, մշակույթի գործիչներ, լրագրողներ, քաղաքացիական այլ ակտիվիստներ»։
Առաջին հինգ տեղերում են Արմեն Մարտիրոսյանը, Անահիտ Բախշյանը, Մեսրոպ Մովսիսյանը, Ստյոպա Սաֆարյանը եւ Գագիկ Բաղդասարյանը։ «Ժառանգության» խոսնակը նույնպես ընդգրկված է ցուցակում։ Դաշինքին ընդհանուր առմամբ անդամակցում է 64 մարդ։
Րաֆֆի Հովհաննիսյանը «Բարև, Երևան» դաշինքի ցուցակը գլխավորող Արմեն Մարտիրոսյանին ներկայացրեց որպես «Երևանի ապագա քաղաքապետ»։

Раффи Ованнисян представил своим сторонникам будущего градоначальника Еревана 03/21/2013 17:52 | Избирательное право
Продолжающий на Площади Свободы голодовку Раффи Ованнисян сегодня заявил, что партия “Наследие” примет участие в предстоящих 5 мая выборах в Совет старейшин Еревана в качестве новоиспеченного блока “Барев, Ереван”, к которому присоединились партия Демократический путь» и Рабочая социалистическая партия Армении.
Овсеп Хуршудян сегодня обнародовал список “Барев, Ереван”, отметив, что кроме представителей политических партий, в него вошли ученые, деятели культуры, журналисты и другие гражданские активисты.
В первой пятерке избирательного списка Армен Мартиросян, Анаид Бахшян, Месроп Мовсисян, Степа Сафарян и Гагик Багдасарян. Пресс-секретарь партии “Наследие” также включен в список. Блок состоит, в общей сложности, из 64 члена.
Раффи Ованнисян представил Армена Мартиросяна, возглавляющего избирательный список блока “барев, Ереван”, как будущего столичного градоначальника.