10 ատամնաբուժարան դադարեցրել է իր գործունեությունը 03/21/2013   12:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
2012 թվականի հունվարի 1-ից մինչև մարտի 19–ն ընկած ժամանակաընթացքում բժշկական օգնության և սպասարկման ստոմատոլոգիական գործունեություն ծավալող կազմակերպություններից դադարեցման դիմում է ներկայացրել 7-ը, իսկ 2013թ. նույն ժամանակահատվածում` 10-ը։
Եթե 2012-ի այդ նույն ժամանակահատվածում կասեցման դիմում է ներկայացրել 1 կազմակերպություն, ապա 2013-ին` 2-ը։
Թե՛ անցած, թե՛ ընթացիկ տարվա հունվարի 1-ից մինչև մարտի 19–ը գործունեության լիցենզիա է ստացել նույնքան` 24-ական կազմակերպություն։
Ինչպես տեղեկացնում են Առողջապահության նախարարությունից, 2013 թվականին դադարեցման դիմում ներկայացրած 10 կազմակերպությունից 5-ը գործունեությունը շարունակելու է այլ վայրում` ավելացնելով սպասարկման նոր տեսակ, 3-ը վաղուց արդեն չէր աշխատում, իսկ 2-ի գործունեության դադարեցման պատճառը դեռևս չի ճշտել։

В Армении за последние три месяца 10 стоматологических клиник приостановили свою деятельность 03/21/2013   12:55  |  Лента новостей
В промежутке с 1 января 2012г. до 19 марта 7 стоматологических клиник подали заявление о приостановлении своей деятельности, а в тот же период в 2013г. – 10.
Если в 2012г. в тот же период заявление о приостановлении своей деятельности представила одна организация, то в 2013г -2.
В промежутке с 1 по 19 марта как в прошлом, так в текущем году лицензию на осуществление деятельности получили 24 организации, предоставляющие стоматологические услуги.
Как сообщают в Министерстве здравоохранения, 5 из 10 подавших заявление о приостановлении своей деятельности, продолжит свою работу в другом месте, добавив к уже имеющимся новый вид услуги, 3 – уже давно не работают, а причина приостановления деятельности 2 из них пока еще не установлена.