Իսրայելում նվագարկիչների անպատեհ աղմուկը կկանխվի ուժային կառույցի օգնությամբ 03/19/2013   15:03  |  Միջազգային լրահոս
Իսրայելի Ներքին անվտանգության նախարար Իցհակ Ահարոնովիչը Քնեսեթի քննարկման համար պատրաստել է աղմուկի դեմ պայքարելու համար օրենքի նախագիծ:
Ինչպես հաղորդում է «Հաարեց» թերթը, օրենքի նախագիծը, որը Քնեսեթում պետք է անցկացվի արագացված արարողակարգով, թույլ կտա ոստիկանության աշխատակիցներին բռնագրավելու աղմկարար հարևանների երաժշտական սարքավորումները:
Այս նախաձեռնությունը ոստիկանության վերլուծական կենտրոնի աշխատանքի եզրահանգման արդյունքն է: Օրենքի պահապանները պարզել են, որ իրենց ուղղված բողոքների 80 տոկոսը վերաբերում են աղմուկին և անսովոր ժամերին բարձր հնչող երաժշտությանը:
Թերթը նշում է, որ աղմուկի աղբյուրի բռնագրավման գաղափարը Ահարոնովիչին խորհուրդ են տվել նրա գերմանացի գործընկերները, որոնց նա վերջերս հանդիպել էր Գերմանիա կատարած աշխատանքային այցի ժամանակ:

Министр внутренней безопасности Израиля Ицхак Аронович продвигает в Кнессет законопроект по борьбе с шумом 03/19/2013   16:05  |  Международные новости
“Министр внутренней безопасности Ицхак Аронович подготовил для рассмотрения Кнессетом новый законопроект по борьбе с шумом.
Законопроект, который планируется провести через Кнессет по ускоренной процедуре, позволит сотрудникам полиции конфисковать у слишком шумных соседей музыкальную аппаратуру.
Данная инициатива стала следствием работы аналитического отдела полиции, выяснившего, что 80% поступающих в полицию обращений составляют жалобы на шум и на слишком громкую музыку в неурочные часы.
Издание отмечает, что конфисковать источники шума Ароновичу порекомендовали коллеги в Германии, где он недавно побывал с рабочим визитом”, - передают израильские источники.