Փետրվարին Հայաստանից մեկնածները 15,1 հազարով ավելի են, քան ժամանածները 03/15/2013   18:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայության սահմանահատումների հաշվառման տվյալների համաձայն` հունվար-փետրվար ամիսներին Հայաստանից մեկնածների թիվը 22 122-ով գերազանցել է Հայաստան ժամանածների թվին: Ընդ որում` օդային տրանսպորտային միջոցներով բացասական մնացորդը կազմել է 19 253 մարդ, երկաթուղայինով` 154, ավտոմոբիլայինով` 2 715:
Նախորդ տարվա նույն  ժամանակահատվածի  համեմատ միջազգային ուղևորահոսքերի բացասական մնացորդն ավելացել  է 7,7 հազարով կամ 53,7%-ով:
Ըստ ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարության Միգրացիոն պետական ծառայության կայքէջի, 2013թ.-ի հունվար-փետրվար ամիսներին ուղևորահոսքերի ընդհանուր ծավալը նախորդ տարվա նույն  ժամանակահատվածի  համեմատ  ավելացել է  62,9  հազար  մարդով  կամ  13,7%-ով և կազմել 523,7 հազար մարդ:
Օդային տրանսպորտով սահմանը հատած ուղևորների տեսակարար կշիռը ուղևորափոխադրումների ընդհանուր ծավալում կազմել է 41,6%:
Փետրվարին միջազգային ուղևորահոսքերի բացասական մնացորդը կազմել է 15,1 հազար մարդ` նախորդ տարվա փետրվարի 10,2 հազարի դիմաց: Ընդ որում` փետրվարին Հայաստան է ժամանել 119 445 մարդ, մեկնել` 134 565 մարդ: Տրանսպորտային բոլոր միջոցներով Հայաստանից մեկնածների թիվը գերազանցել է ժամանածների թվին. օդային տրանսպորտով` 10 514, երկաթուղայինով` 133, ավտոմոբիլայինով` 4 473:

В феврале количество покинувших Армению превысило число прибывших в страну на 15.1 тыс. человек 03/15/2013   19:52  |  Лента новостей
Согласно данным Национальной статистической службы РА по международным перевозкам, в январе-феврале число покинувших Армению превысило число прибывших в РА на 22 122. Негативное сальдо воздушно-транспортных пассажироперевозок составило 19 253 человека, железнодорожных – 154 и автомобильных- 2 715.
По сравнению с тем же периодом прошлого года негативное сальдо международного пассажиропотока увеличилось на 7.7 тыс. или 53.7%.
Согласно данным Государственной миграционной службы Министерства транспорта и связи РА, в январе-феврале 2013г. общий объем пассажиропотока по сравнению с тем же периодом прошлого года увеличился на 62.9 тыс. или 13.7% и составил 523.7 тыс. человек.
Удельный вес пассажиров, покинувших Республику на воздушном транспорте, в общем объеме пассажироперевозок составил 41.6%.
В феврале негативное сальдо международного пассажиропотока составило 15.1 тыс. человек против 10.2 тыс. за прошлый год. Причем в феврале Армению посетили 119 445 человек, а покинули пределы республики 134 565 тыс. Число уехавших из страны по данным всех видов пассажироперевозок превысило число прибывших в РА: на воздушном транспорте – 10 514 человек, на железнодорожном – 133, на автомобильном- 4 473.