ՍԴ-ում ԿԸՀ-ն կներկայացնեն Տիգրան Մուկուչյանը, Արմեն Սմբատյանը և Նունե Հովհաննիսյանը 03/08/2013   08:36  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Սահմանադրական դատարանում ՀՀ նախագահի թեկնածուներ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի և Անդրիաս Ղուկասյանի դիմումների հիման վրա միավորված գործով դատաքննությանը մասնակցելու համար ԿԸՀ-ն լիազորել է հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանին, քարտուղար Արմեն Սմբատյանին և աշխատակազմի իրավաբանական վարչության պետ Նունե Հովհաննիսյանին: Այս մասին ԿԸՀ-ն որոշում է կայացրել մարտի 7-ին:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ նախագահի թեկնածուները վիճարկում են «Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ ընտրվելու մասին» ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի փետրվարի 25-ի որոշումը: Դատաքննությունը սկսվելու է մարտի 11-ին:
Դատաքննությանը որպես պատասխանող կողմ ներգրավված է ԿԸՀ-ն, հարակից պատասխանողներ` ՀՀ դատախազությունը և ՀՀ կառավարությանն առընթեր ՀՀ ոստիկանությունը: Սահամանադրական դատարանում դատախազությունից կմասնակցեն ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ Արամ Թամազյանը, աշխատանքային խմբի ղեկավար Կորյուն Փիլոյանը եւ Հարություն Հարությունյանը:
Գործով զեկուցողներ են նշանակված ՍԴ անդամներ Կիմ Բալայանը, Ֆելիքս Թոխյանը և Աշոտ Խաչատրյանը:
15:58 02/03/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀՀ նախագահի թեկնածուները ՍԴ կարող են դիմել մարտի 4-ին
13:14 30/01/2013  |  ԼՐԱՀՈՍ2012թ. ընթացքում հանրապետության դատարաններում քննվել է կոռուպցիոն բնույթի 125 քրեական գործ
15:48 22/01/2013  |  ԼՐԱՀՈՍ19 դատախազ խիստ նախազգուշացվել է
11:57 18/01/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՆարինե Մկրտչյանը ԿԸՀ-ից պահանջում է գրանցել իր թեկնածությունը
16:33 26/12/2012  |  ԼՐԱՀՈՍԿասեցվել է ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական ծառայության կենտրոնական մարմնի տեղաբաշխման հանձնաժողովի որոշումը

На слушаниях по объединенному иску об обжаловании итогов президентских выборов ЦИК в КС будут представлять Т.Мукучян, А. Смбатян и Н. Ованнисян 03/08/2013   10:12  |  Информационная платформа
Для участия в судебных слушаниях в Конституционном суде по объединенному делу на основании заявлений бывших кандидатов в президенты Раффи Ованнисяна и Андриаса Гукасяна ЦИК уполномочила председателя Комиссии Тиграна Мукучяна, секретаря Армена Смбатяна и начальника управления юридического аппарата ЦИК Нунэ Ованнисян. Это решение Центральная избирательная комиссия приняла 7 марта.
Напомним, что экс-кандидаты в президенты оспаривают решение Центральной избирательной комиссии от 25.02.2013г. “Об избрании Президентом Республики Армения”. Слушания по делу начнутся 11 марта.
В качестве ответчика по делу привлечена ЦИК, соответчиков- Прокуратура РА и Полиция РА при Правительстве Армении. Прокуратуру в Конституционном суде будут представлять заместитель генпрокурора Арам Тамазян, руководитель рабочей группы Корюн Пилоян и Арутюн Арутюнян.
18:41 04/03/2013  |  Избирательное правоАндриас Гукасян также обратился в Конституционный суд Армении с иском об обжаловании итогов президентских выборов