2 ամսում 8 զինվոր է մահացել 02/27/2013   18:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
2013թ. հունվար-փետրվար ամիսներին հակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման հետևանքով  երկու զինվոր է մահացել, ևս չորսը վիրավորվել: Այդ մասին «Pastinfo.am» -ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Վերջինս խոսքով նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածում հրադադարի ռեժիմի խախտման հետևանքով զոհեր չեն եղել:
Ինչ վերաբերում է բանակում զինվորների մահվան դեպքերին,  ապա բացի հրադադարի ռեժիմի խախտման հետևանքով  զոհվածներից՝  2013թ. սկզբից մինչ այսօր  6 զինվոր է մահացել՝  հունվարին 5, իսկ փետրվարին 1 զինվոր:

В Армении за последние два месяца погибли шестеро военнослужащих 02/27/2013   18:50  |  Лента новостей
В январе-феврале 2013г. вследствие нарушения режима прекращения огня противником погибли двое военнослужащих и еще четверо получили ранения. Об этом в беседе с корреспондентом «Pastinfo.am» сообщил пресс-секретарь Минобороны РА Арцрун Ованнисян.
По его словам, по сравнению с тем же периодом прошлого года, вследствие нарушения режима перемирия жертв не было.
Что же касается участившихся случаев смерти военнослужащих в Армии, то с начала 2013г. по сей день кроме погибших в результате нарушения режима прекращения огня, погибли еще 6 военнослужащих: 5 из них в январе и один в феврале.