Դպրոցական աղջիկը հայտնաբերվել է մահացած 02/23/2013   17:54  |  Միջազգային լրահոս
Փետրվարի 19-ին Ուսուրիյսկում կորած 8-ամյա աջնակը գտնվել է մահացած՝ քաղաքից 15 կմ հեռու,- 4 օրյա որոնումներից հետո հաղորդում է տարածել ՌԴ Քննչական կոմիտեի պաշտոնական ներկայացուցիչ Վլադիմիր Մարկինը:
Նա նաև տեղեկացրել է, որ երախան հայտնաբերվել է իր հագուստներով, իսկ դեմքին կան վերքեր: Երեխայի դիակն արդեն ուղարկվել է դատաբժշկական փորձաքննության՝ մահվան պատճառները պարզելու համար:
Աղջնակի մարմինը գտել է շանը զբոսանքի տարած տեղացի մի բնակիչ, հաղորդում է ՌԴ ՆԳՆ-ի մամլո կենտրոնը:
Երեխան կորել էր փետրվարի 19-ին, դպրոցից տուն գնալու ճանապարհին:
BBC-ն հաղորդում է, որ փետրվարին նման դեպքեր են գրանցվել նաև Ռուսաստանի այլ բնակավայրերում:
Փետրվարի 2-ին Թաթարստանում տունդարձի ճանապարհին կորել, իսկ ավելի ուշ հայտնաբերվել էր բռնաբարված և սպանված 8-ամյա Վասիլիսա Գոլիցինան: Փետրվարի 9-ին Իրկուտսկի տարածաշրջանի Շելեխովա քաղաքում գտել էին  ավելի վաղ կորած 5-րդ դասարանցի Ուլյանա Ալեքսեևայի մարմինը: Փետրվարի 19-ին Թաթարստանի Ելաբուգ  քաղաքի դպրոցի մոտ հայտնաբերվել էր բռնաբարված 2-րդ դասարանցի աղջնակի մարմինը:

Под Уссурийском найдено тело пропавшей без вести 8-летней девочки 02/23/2013   19:29  |  Международные новости
“Пропавшая 19 февраля восьмилетняя девочка из Уссурийска найдена мертвой в 15 километрах от города”,- сообщает Би-би-си со ссылкой на в Следственный комитет России.
Официальный представитель СКР Владимир Маркин уточнил, что ребенок был обнаружен в своей одежде в снегу, на ее лице видны ранения.
"В настоящее время тело девочки направлено на судебно-медицинское исследование для установления причин смерти", - сказал Маркин.
Тело девочки нашел местный житель, который выгуливал собаку недалеко от села Баневурово, сообщает пресс-центр МВД России.
Ребенок пропал вечером 19 февраля по пути из школы домой.
Похожие случаи произошли в феврале и в других городах России.
2 февраля в Татарстане по пути домой пропала, а позже была найдена изнасилованной и убитой восьмилетняя Василиса Галицына.
9 февраля близ города Шелехова Иркутской области найдена мертвой ранее пропавшая пятиклассница Ульяна Алексеева.