Գողացել են խմբագրությունների անվտանգության տեսախցիկները 01/14/2013   21:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր ժամը 13.00-ի սահմաններում գողացել են Slaq.am և De Facto ամսագրի խմբագրությունների եւ վերջիններիս գլխավոր խմբագրի բնակարանի անվտանգության տեսախցիկները:  Խմբագրությունները  եւ բնակարանը տեղակայված են նույն՝ Ամիրյան 3 հասցեում։
Նշված լրատվամիջոցների գլխավոր խմբագիր Մենուա Հարությունյանը «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղի ունեցածը գնահատեց որպես թանկարժեք սարքերի գողություն, այլ ոչ թե ավազակային հարձակում: Ավելին, նաեւ տեղեկացրեց, որ գողություն կատարող անձը գործել է միայնակ, ում, ինչպես նաեւ գողության պահը մյուս տեսախցիկները ֆիքսել են։
Գլխավոր խմբագիրը տեղեկացրեց, որ դեպքի մասին ահազանգվել է ոստիկանություն, եւ իրավապահ մարմինն արդեն իսկ զբաղվում է դեպքի հանգամանքների պարզաբանմամբ։

Среди бела дня стащили камеры видеонаблюдения редакций Slaq.am и De Facto 01/14/2013   21:33  |  Лента новостей
Сегодня в районе 13.00 украли камеры видеонаблюдения редакций Slaq.am и De Facto, а также похитили камеру, установленную для контроля за квартирой главного редактора. Офис редакции и квартира расположены на ул. Амиряна.
Главный редактор вышеупомянутых СМИ Менуа Арутюнян в беседе с корреспондентом “Фактинфо”, квалифицировал случившееся как кражу дорогих устройств, а не как разбойное нападение. Более того, он также сообщил, что лицо, совершившее преступление, действовало в одиночку. Это, а также момент кражи зафиксировали остальные камеры.
Главный редактор поведал, что о случившемся он сообщил в полицию, и правоохранительные органы уже занимаются выяснением обстоятельств происшествия.