Գազի թունավորումով 01/09/2013   12:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 8-ին, ժամը 16.20-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Կոտայքի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ գազի թունավորումով իրենց մոտ են տեղափոխվել Ձորաղբյուր գյուղի 3-րդ թաղամասի 3-րդ փողոցից երեք բնակիչներ:
Պարզվել է, որ նրանք թունավորվել են նույն օրը, ժամը 13.00-ի սահմաններում, իրենց ամառանոցում, էլեկտրական հոսանք արտադրող, բենզինով աշխատող ագրեգատից արտանետված գազից: Հանգամանքները պարզվում են:
Ջեռուցման վառարանի գազի արտահոսքից
Հունվարի 8-ին, ժամը 15.45-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Արմավիրի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ շմոլ գազի թունավորումով բուժօգնության են դիմել Սարդարապատ գյուղի երկու բնակիչ:
Պարզվել է, որ նրանք թունավորվել են հունվարի 7-ին, ժամը 20.30-ի սահմաններում, տանը, ջեռուցման վառարանի գազի արտահոսքից: Կատարվում է նախաքննություն:
Նշանակվել են դատաբժշկական փորձաքննություններ
Հունվարի 8-ին, ժամը 08.15-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ շմոլ գազի թունավորումով բուժօգնության են տեղափոխել Ամառանոցային փողոցի 6 բնակիչներ:
Պարզվել է, որ նրանք թունավորվել են տանը՝ շմոլ գազից:
Ըստ բժշկի տեղեկանքի` տուժողներն ի վիճակի չեն եղել բացատրություն տալու:
Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն: Կատարվում է հետաքննություն:
Հունվարի 8-ին, ժամը 04.05-ին, հիվանդանոցից ոստիիկանության Մաշտոցի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ շմոլ գազի թունավորումով բուժօգնության են տեղափոխվել Կոտայքի մարզի Զովունի գյուղի 92 շենքի թիվ 3 բնակարանի երկու անչափահաս բնակիչներ:
Պարզվել է, որ երեխաները թունավորվել են բնակարանի բաղնիքում ծխնելույզից գազի արտահոսքի պատճառով:
Ոստիկանությունից տեղեկացնում են, որ նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն: Կատարվում է հետաքննություն:

Восьмой день нового года ознаменовался многочисленными случаями отравления газом 01/09/2013   13:46  |  Лента новостей
Восьмого января в 16.20 в отделение полиции Котайка из больницы поступило сообщение, что с подозрением на отравление газом к ним доставлены трое жителей третьего квартала третьей улицы села Зорахбюр. Выяснилось, что они отравились в тот же день в районе 13.00 в своей даче вследствие утечки газа, произошедшей из агрегата, работающего на бензине и производящего электричество. Обстоятельства происшествия уточняются.
Восьмого января в районе 15.45 в отделение полиции Армавира из больницы поступило сообщение, что к ним были доставлены двое жителей села Сардарапат, отравившиеся угарным газом. Выяснилось, что отравление было вызвано вследствие утечки газа, имевшей место 7 января в 20.30 при эксплуатации отопительного прибора. Ведется следствие.
Восьмого января в 08.15 в центральное отделение полиции из больницы поступило сообщение, что с подозрением на отравление угарным газом к ним доставлены 6 жителей ул. Амароцаин. Выяснилось, что они отравились угарным газом дома. Назначена судебно-медицинская экспертиза. Ведется следствие.
Восьмого января 04.05 в отделение полиции Маштоца поступило сообщение, что в больницу с подозрением на отравление угарным газом доставлены двое несовершеннолетних жителей села Зовуни Котайкской области. Назначена судебно-медицинская экспертиза. Ведется следствие.