4 հոգով առևանգել են աղջկան 12/27/2012   16:54  |  Քրեական խրոնիկոն
Տավուշի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Սամվել Մարդանյանի նախագահությամբ, շարունակվում է Սերգեյ Միքայելյանի, Արթուր Շերոյանի, Արամ Աղաջանյանի և Ազատ Բաղդասարյանի նկատմամբ հարուցված քրեական գործի դատաքննությունը: Վերջիններս մեղադրվում են աղջկա կամքին հակառակ առևանգելու մեջ:
Սերգեյ Միքայելյանին, Արթուր Շերոյանին, Արամ Աղաջանյանին, Ազատ Բաղդասարյանին մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ 02.11.12թ. նախնական հանցավոր համաձայնության գալով միմյանց հետ, իր կամքին հակառակ ամուսնության նպատակով բացահայտ առևանգել են Գայանե Տոնոյանին և տարել Լոռու մարզի Յաղդան գյուղ:
Վերջիններս մեղադրվում են ՀՀ քրեական օրենսգրքի 131-րդ հոդվածի 2 մասի 1-ին կետով: Նրանց նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել չհեռանալու մասին ստորագրությունը:

В Армении с целью женитьбы похитили девушку 12/27/2012   17:16  |  Криминальная хроника
В суде общей юрисдикции Тавушской области под председательством судьи Самвела Марданяна продолжается судебное разбирательство по уголовному делу, возбужденному в отношении Сергея Микаэляна, Артура Шарояна, Арама Агаджаняна и Азата Багдасаряна. Последние обвиняются в похищении девушки, совершенном вопреки ее воле.
Сергей Микаэлян, Артур Шароян, Арам Агаджанян и Азат Багдасарян обвиняются в том,  что они,  02.11.12г.  придя к преступному соглашению, с целью женитьбы похитили Гаяне Тоноян вопреки ее воле и отвезли девушку в село Яхдан Лорийской области.
Последнием предъявлено обвинение по п.1 ч.2 ст. 131 Уголовного кодекса РА. В отношении них избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.