Գոտկատեղում ատրճանակ խրելն անհետևանք չեղավ 12/18/2012   16:23  |  Քրեական խրոնիկոն
Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը (նախագահող դատավոր` Գագիկ Պողոսյան) իր այսօրվա նիստում անդրադարձել է Երևանի Վարդանանց փող. 28/1 շ. բն. 39-ի բնակիչ, 1967 թ. ծնված Սարգիս Ավետիսյանին ՀՀ քրեական օրենսգրքի 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով առաջադրված մեղադրանքին:
Սարգիս Ավետիսյանին մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նա ապօրինի ձեռք է բերել և Երևան քաղաքի Վարդանանց փողոցի 28/1 շենքի թիվ 39 բնակարանում պահել է ակոսափող հրազեն հանդիսացող 7,62 մմ տրամաչափի գործարանային արտադրության, առանց համարի «ՏՏ» մակնիշի ատրճանակ, ինչպես նաև ռազմամթերք հանդիսացող 7,62 մմ տրամաչափի, գործարանային արտադրության 3 փամփուշտ, որոնք 2012թ. օգոստոսի 25-ին ապօրինի կերպով կրել է անդրավարտիքի գոտկատեղի ձախ հատվածում:
Ս. Ավետիսյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրված է կալանավորումը: Հաջորդ դատական նիստը նշանակվել է դեկտեմբերի 26-ին:

Ношение пистолета за поясом обернулось серьезными последствиями 12/18/2012   17:30  |  Криминальная хроника
В суде общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк-Мараш под председательством судьи Гагика Погосяна на сегодняшнем судебном заседании рассматривалось дело Саргиса Аветисяна, 1967 года рождения, проживающего по адресу г. Ереван ул. 28/1, кв. 39. Ему предъявлено обвинение по ч. 1 ст.235 Уголовного кодекса РА.
Саргис Аветисян обвиняется в том, что он незаконно приобрел и хранил в квартире по адресу г. Ереван ул. 28/1, кв. 39 огнестрельное оружие с нарезным стволом калибра 7.62 мм, без номера, пистолет марки «ТТ», 3 патрона калибра 7.62 мм заводского изготовления, которые 25 августа 2012г. незаконно носил за поясом слева.
В отношении С. Аветисяна избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Следующее судебное заседание назначено на 26 декабря с.г.
15:53 04/12/2012  |  Криминальная хроникаГлавному специалисту юридического управления НС РА предъявлено обвинение