Մարտաֆիլմ հիշեցնող կրակnցներ՝ Երևանում․ սպանվել է քրեական հեղինակություն համարվող «Ֆազը» 06/12/2024   02:35  |  Քրեական խրոնիկոն
Հունիսի 11-ին, մարտաֆիլմ հիշեցնող կրակոցներ են հնչել Երևանում։ Ժամը 23։05-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչությունում և ոստիկանության Մաշտոցի բաժնում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ Շինարարների փողոցում հնչել են կրակոցներ։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը,  դեպքը վայր են ժամանել ոստիկանության բարձրաստիճան պաշտոնյաները, դատախազներ, տարածքը պարեկները սահմանազատել են, երթևեկությունը դադարեցվել է։
Դեպքի վայրում հայտնաբերվել է «Toyota Land Cruiser» մակնիշի ավտոմեքենա, առջևի դիմապակու և կողային հատվածներում կրակոցի բազմաթիվ հետքերով և մեջն արնանման հետքեր։ Նշված «Toyota»-ն բախվել է նաև «Opel» մակնիշի ավտոմեքենայի, «Opel»-ն էլ բախվել է «Toyota» մակնիշի ավտոմեքենայի, «Toyota»-ն էլ բախվել է մեկ այլ «Toyota» մակնիշի ավտոմեքենային։
Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ կրակոցների հետևանքով կան վիրավորներ։
Դեպքի մասին ոստիկանության Մաշտոցի բաժնից տեղեկությունը փոխանցել են ՀՀ Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Աջափնյակ և Դավիթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժին, որտեղից ժամանել է քննչական խումբը բաժնի պետ Էդգար Բարոյանի և օրվա պատասխանատու հերթապահ քննիչի գլխավորությամբ։ Տեղում է նաև փորձաքրեագետը։
Մինչ դեպքի վայրում իրավապահները աշխատում էին, հիվանդանոցից ահազանգ է ստացվում, որ վիրավորներից մեկը, գիտակցության չգալով, մահացել է։
Գ․ Շամշյանի տեղեկություններով՝ մահացածը Չերեմուշկայում հայտնի քրեական հեղինակություն «Ֆազն» է, Սերգեյ Գրիգորյանը։

Стрельба в Ереване: убит известный криминальный авторитет "Фаз" - Shamshyan.com 06/12/2024   09:29  |  Криминальная хроника
В Ереване убит известный в "Черемешках"(район Ачапняк в Ереване - Прим.ред) криминальный авторитет Сергей Григорян по прозвищу "Фаз". Об этом сообщает сайт Shamshyan.com.
По данным сайта,  сигнал о стрельбе на улице Шинарарнери поступил в полицию МВД Армении около 23:05 11 июня, сообщалось о раненых.
В республиканский медцентр "Армения" были доставлены два человека, пишет издание.
Как сообщает фоторепортер Гагик Шамшян, на место происшествия прибыли высокопоставленные чиновники полиции, прокуроры, патрульные оцепили территорию, движение было перекрыто.
На месте происшествия обнаружен автомобиль марки "Toyota Land Cruiser" с многочисленными следами от выстрелов на лобовом стекле и в боковой части, а также следами крови в салоне. Сообщается, что указанный автомобиль  марки "Toyota" врезался в "Opel", который в свою очередь столкнулся с другой машиной "Toyota", а она в свою очередь наехала на другой автомобиль марки «Toyota».
Пока правоохранители работали на месте происшествия, из больницы поступило сообщение о том, что один из раненых, не приходя в сознание, скончался, пишет Shamshyan.com.
"Скончавшийся – 44-летний житель Еревана Сергей Григорян – известный в Черемушках криминальный авторитет "Фаз", а пострадавший – 36-летний ереванец Борис Симонян", - говорится в публикации.