Լարված իրավիճակ՝ Երևան-Մեղրի միջպետական ճանապարհին․ոստիկանները թույլ չեն տալիս փակել ճանապարհը . Ուղիղ 04/25/2024   12:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Քաղաքացիները փակել են Երևան-Մեղրի միջպետական ճանապարհի Տիգրանաշենի հատվածը՝ ի աջակցություն տավուշցիների, որոնք արդեն յոթերորդ օրն է, ինչ պայքարում են՝ ընդդեմ իրենց հայրենի գյուղերն Ադրբեջանին հանձնելու իշխանությունների գործողությունների։
Նշենք, որ Տիգրանաշենի հատվածում բավականին լարված իրավիճակ է, ոստիկանները փորձում են խոչընդոտել խաղաղ ակցիային, ինչի հետևանքով վիճաբանություն է տեղի ունենում։
«Ում ճանապարհն եք պաշտպանում։ Նիկոլն ասում է՝ թուրքինն է։ Դուք թուրքին եք պաշտպանում, այս ճանապարհը տալիս են թուրքին։ Դուք հայրենիք ունե՞ք»,- հայտարարեց քաղաքացիներից մեկը՝ դիմելով ոստիկաններին։

Напряженная обстановка на трассе Ереван-Мегри, полицейские не позволяют перекрыть дорогу(прямое включение) 04/25/2024   13:10  |  Лента новостей
Граждане перекрыли межгосударственную дорогу Ереван-Мегри на участке Тигранашена в знак поддержки жителей Тавушской области Армении, которые уже седьмой день борются против действий властей по сдаче их родных сел Азербайджану.
Отметим, обстановка на тигранашенском участке довольная напряженная. Полицейские пытаются помещать мирной акции, вследствие чего происходят стычки.
"Чью дорогу вы защищаете. Вы защищаете турка, эту дорогу отдают турку. У вас есть родина?" - заявил один из участников акции, обращаясь к полицейским.
12:08 11/03/2019  |  Лента новостейСотрудники ломбардов и "обменников" вышли на акцию протеста у здания правительства Армении