«Անտիֆեյք» լրատվականի աշխատակիցները բերման են ենթարկվել ոստիկանի պահանջը չկատարելու հիմքով 04/15/2024   10:35  |  Քրեական խրոնիկոն
«Անտիֆեյք»-ի աշխատակիցները բերման են ենթարկվել՝ Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքի 182-րդ հոդվածի՝ ոստիկանության ծառայողի օրինական պահանջը չկատարելու հիմքով։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկանում է ՆԳՆ-ից։
«ՎԻՎ օրենսգրքի 182 հոդվածով նախատեսված արարքի համար 2 անձ Տ․ Պետրոսյան փողոցից բերվել է ոստիկանության Դավթաշենի բաժանմունք»,- նշեցին ՆԳՆ հանրային հաղորդակցության և իրազեկման վարչությունից։
Հիշեցնենք, որ իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ հայտնել էր, որ ըստ նախնական տեղեկության՝ պատճառը եղել է քաղբանտարկյալներ Նարեկ Սամսոնյանի ու Վազգեն Սաղաթելյանի նկատմամբ ապօրինի քրեական հետապնդմանը վերաբերող թռուցիկներ փակցնելը։
Նշենք, որ Նարեկ Սամսոնյանն ու Վազգեն Սաղաթելյանը կալանավորվել են իրենց հեղինակային` «Իմնեմինի» փոդքասթի ժամանակ հնչեցրած գնահատականների համար:

В МВД Армении назвали причину привода сотрудников медиаресурса "Антифейк" в полицейский отдел 04/15/2024 10:55 | Лента новостей
Сотрудники сайта AntiFake.am были подвергнуты приводу на основании статьи 182 Кодекса об административных правонарушениях - за невыполнение законного требования полицейского. Об этом "ФактИнфо" сообщили в МВД Армении.
"За невыполнение ст. 182 Кодекса об административных правонарушениях двое лиц были доставлен с улицы Т. Петросяна в отдел полиции Давташена", - отметили в пресс-службе МВД.
Как ранее сообщил адвокат Рубен Меликян, По предварительным сведениям, поводом послужила расклейка листовок о незаконном уголовном преследовании политзаключенных Нарека Самсоняна и Вазгена Сагателяна.
Отметим, что Нарек Самсонян и Вазген Сагателян были заключены под стражу за оценки, озвученные ими во время выпуска подкаста "Имнемними".