Գործ ունենք համակարգված տեղեկատվական ահաբեկման հետ․ ԱԱԾ-ն՝ դպրոցներում իբրև ծրագրվող ահաբեկչության կեղծ լուրերի մասին 04/12/2024   14:10  |  Քրեական խրոնիկոն
Ս.թ. ապրիլի 11-ին՝ ժամը 23:00-ից արձանագրվել են հայկական «Տելեգրամ» ալիքներին ուղարկվող անանուն հաղորդագրություններ՝ իբրև Երևանի դպրոցներում ծրագրվող ահաբեկչական գործողությունների մասին։ Այս մասն հայտնում է ՀՀ ԱԱԾ-ն։
Հաղորդագրությունը տեղադրվել է «Армения Конец» (@ArmeniaEnd)  անվամբ նույն օրը բացված օգտահաշվից և տարածվել է «Грант Джамбазян» անվամբ փակ օգտահաշվի կողմից։
Ըստ նախնական գնահատականի գործ ունենք համակարգված տեղեկատվական ահաբեկման հետ։
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը հորդորում է չմատնվել խուճապի՝ նկատի ունենալով նաև, որ նման դրսևորումները կարող են կրկնվել:
Ահաբեկչության մասին սուտ տեղեկություններ տարածելու փաստի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
13:55 12/04/2024  |  Սոցիալական ցանցերՄի կողմից նույն մարդիկ մեզ ասում են, թե «սահման չկա, սահմանները հստակեցված չեն», մյուս կողմից զինվորին մեղադրում են «սահմանը խախտելու» համար. Վրթանեսյան
11:38 12/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանի ոստիկանապետը մեր մոտ է. Երեխաների մոտ մի փոքր պանիկա կար, արդեն անցել է. Երևանի թիվ 132 դպրոցում դասապրոցեսը շարունակվում է
11:22 12/04/2024  |  Քրեական խրոնիկոնՀՀ-ն քրեական գործ է հարուցել ԱԱԾ ժամկետային զինծառայողի դեմ՝ Ադրբեջանի տարածքում հայտնված հոտը վերադարձնելու փորձի համար․ ՀՀ ԱԱԾ-ի՝ պրոադրբեջանական հաղորդագրությունը
17:57 10/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՆերքին Խնձորեսկի հատվածում միջդիրքային միջադեպ է եղել․ հովիվը մոլորվել է՝ փնտրելով մոլորված հոտը․ հովիվը այժմ ՀՀ տարածքում է

По факту фейка о готовящихся терактах в Ереване заведено уголовное дело - СНБ Армении 04/12/2024   14:33  |  Криминальная хроника
Уголовное производство начато по факту распространения ложной информации о якобы готовящихся терактах в школах Еревана.Об этом говорится в заявлении Службы национальной безопасности(СНБ) Армении.
"С 23:00 11 апреля с.г. на армянские Telegram- каналы были отправлены анонимные сообщения о якобы планируемых терактах в школах Еревана.  Сообщения были размещены с открытой в тот же день учетной записи пользователя «Армения Конец» (@ArmeniaEnd) и распространены закрытым аккаунтом «Грант Джамбазян». По предварительной оценке, мы имеем дело с скоординированным информационным террором", - говорится в заявлении.
Служба национальной безопасности Армении призывает не поддаваться панике с учетом того, что подобные проявления могут повториться.
"По факту распространения ложной информации о терроризме инициировано уголовное производство", - говорится в заявлении.