Ֆրանսիան իր քաղաքացիներին կոչ է արել խուսափել Իրան այցելելուց. դիվանագետների ընտանիքները լքում են Թեհրանը 04/12/2024   15:03  |  Միջազգային լրահոս
Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարարությունը կոչ է արել իր քաղաքացիներին զերծ մնալ Իրան, Իսրայել և Լիբանան այցելություններից՝ Մերձավոր Արևելքում իրավիճակի սրման սպառնալիքի պատճառով։
Այս մասին ասված է Ֆրանսիայի ԱԳՆ-ի X սոցիալական ցանցի էջում տեղադրված հաղորդագրության մեջ։
«Մերձավոր Արևելքում ռազմական էսկալացիայի ռիսկի պատճառով Ֆրանսիայի քաղաքացիներին խորհուրդ է տրվում առաջիկա օրերին զերծ մնալ Իրան, Լիբանան, Իսրայել և պաղեստինյան տարածքներ այցելելուց», - ասվում է հայտարարության մեջ։
Գերատեսչությունը նաև նշել է, որ Թեհրանում գտնվող ֆրանսիացի դիվանագետների ընտանիքները կլքեն երկիրը։ Բացի այդ, արգելք է մտցվում ֆրանսիացի պաշտոնյաների աշխատանքային այցերի վրա այդ երկրներ։
22:33 10/04/2024  |  Միջազգային լրահոսՖրանսիայում բիովառելիք արտադրող գործարանում պայթյուն է տեղի ունեցել
13:38 10/04/2024  |  Միջազգային լրահոսԻսրայելը սպառնացել է Իրանին՝ պատասխան հարված տալ
15:04 09/04/2024  |  ՄարզականՖրանսիան գնահատել է Օլիմպիական խաղերի ժամանակ ահաբեկչական սպառնալիքի հավանականությունը
12:45 09/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՖրանսիան ունի ռազմական տեխնիկա, որը բոլորն ուզում են ձեռք բերել, և Ֆրանսիան այն տրամադրում է Հայաստանին. դեսպան
13:28 06/04/2024  |  Միջազգային լրահոսԻսրայելի հարձակումն անպատասխան չի մնա․ Իրանի ԶՈՒ ԳՇ պետ
14:45 05/04/2024  |  Միջազգային լրահոսԻրանում 3 անընդմեջ երկրաշարժ է տեղի ունեցել
14:37 05/04/2024  |  ՔաղաքականԻրանն անպատասխան չի թողնի Դամասկոսում իր դեսպանատան վրա հարձակումը. Ահարոն Վարդանյան

МИД Франции призывает своих граждан воздержаться от поездок в Иран, Израиль и Ливан 04/12/2024   15:15  |  Международные новости
Министерство иностранных дел Франции обратилось к соотечественникам с призывом воздержаться от посещения Ирана, Израиля и Ливана в связи с угрозой эскалации ситуации на Ближнем Востоке. Об этом, как передает ТАСС, говорится в сообщении, размещенном на странице внешнеполитического ведомства в социальной сети X.
"В связи с риском военной эскалации на Ближнем Востоке, МИД рекомендует французским гражданами воздержаться в ближайшие дни от посещения в Ирана, Ливана, Израиля и палестинских территорий", - отмечается в сообщении.
В ведомстве также указали, что семьи французских дипломатов в Тегеране покинут страну. Кроме этого, вводится запрет на рабочие поездки французских чиновников в эти страны.