Սամվել Մայրապետյանից և Գագիկ Հակոբջանյանից 4 մլրդ դրամ բռնագանձելու վճռում առկա են նյութական և դատավարական խախտումներ, այն կբողոքարկվի 04/09/2024   11:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ստացել ենք Սամվել Մայրապետյանին և Գագիկ Հակոբջանյանին առնչվող 05.04.2024 թվականի վճիռը, ըստ որի պետք է վերջիններիցս բռնագանձվի ավելի քան 4 միլիարդ ՀՀ դրամ: Ուսումնասիրելով այն, առնվազն մեզ համար ակնառու է դատավարական և նյութական իրավունքի նորմերի ակնհայտ խախտումների առկայությունը, այդ վճիռը չի բխում առկա փաստական հանգամանքներից, իրավաչափ չէ և միանշանակ ենթակա է բողոքարկման: Մեր առարկություններն ու դիրքրոշումները նշվածի վերաբերյալ մանրամասն կներկայացվեն առաջիկայում և բնականաբար արտացոլված կլինեն մեր կողմից ներկայացվելիք վերաքննիչ բողոքում:
Սամվել Մայրապետյանի փաստաբանական խումբ
13:58 07/04/2024  |  Քրեական խրոնիկոնՍամվել Մայրապետյանից և Գագիկ Հակոբջանյանից կբռնագանձվի շուրջ 11 մլն ԱՄՆ դոլար
11:03 06/04/2024  |  Քրեական խրոնիկոնԳլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության հայցադիմումը բավարարվել է. պետությանը կվերադարձվի շուրջ 11 մլն ԱՄՆ դոլար
13:45 05/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԵս միշտ գիտակցել եմ, որ Հայաստանի ներկայիս իշխանությունները ինձ չեն ներում սուտ ցուցմունք չտալու համար. Մայրապետյան
10:43 05/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՍամվել Մայրապետյանի գործով վճիռ է կայացվել.հօգուտ ՀՀ կբռնագանձվի 4 մլրդ դրամ

Защита обжалует решение о конфискации более 4 млрд драмов с Майрапетяна и Акопджаняна 04/09/2024   11:59  |  Лента новостей
Защита сообщила, что получила решение от 5 апреля, касающееся предпринимателя Самвела Майрапетяна и Гагика Акопджаняна, согласно которому с последних будет конфисковано более 4 млрд драмов.
"При изучении по крайней мере для нас очевидно наличие явных нарушений норм процессуального и материального права. Данное решение не вытекает из имеющихся фактических обстоятельств, является неправомерным и однозначно подлежит обжалованию. Мы подробно представим свои возражения и позицию относительно указанного в ближайшее время и, естественно, они будут отражены в подаваемой нами апелляционной жалобе", - говорится в заявлении адвокатской группы Самвела Майрапетяна.
14:21 05/04/2024  |  Лента новостейБизнесмен Самвел Майрапетян отреагировал на решение суда о конфискации более 4 млрд драмов
11:03 05/04/2024  |  Судебный репортажСуд вынес решение по делу Самвела Майрапетяна: в пользу Армении будет конфисковано более 4 млрд драмов