Ադրբեջանցի հայտնի երգչուհին ձերբակալվել է Մոսկվայում 04/04/2024   15:10  |  Միջազգային լրահոս
Ադրբեջանցի հայտնի երգչուհի Ռաքսանա Իսմայիլովան ձերբակալվել է Մոսկվայում՝ անօրինական միգրացիայի կազմակերպման համար քրեական գործի շրջանակներում։
Այս մասին հայտնել են ռուսական տելեգրամյան ալիքները։
Նշվում է, որ նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՌԴ քրեական օրենսգրքի «կաշառք տալու» և «փաստաթղթեր կեղծելու» հոդվածներով։
21:29 03/04/2024  |  Միջազգային լրահոսՖրանսիայի ՊՆ-ն հայտարարել է, որ տվյալներ չունի Ուկրաինայի՝ ահաբեկչության հետ կապի մասին
19:19 01/04/2024  |  Միջազգային լրահոսԱհաբեկչության թիրախ դարձած «Կրոկուս Սիթի Հոլլ»-ի սեփականատիրոջ որդին բաժանվել է Ալիևի աղջկանից
20:58 31/03/2024  |  Միջազգային լրահոսՄոսկվան Կիևից պահանջել Է ձերբակալել ՌԴ-ում ահաբեկչությունների մեղավորներին
20:20 31/03/2024  |  Միջազգային լրահոսՏաջիկստանում հարցաքննել են «Կրոկուսի» վրա հարձակված ահաբեկչի հարեւաններին
17:51 31/03/2024  |  Միջազգային լրահոսՈրոշվել է Ռուսաստանից արտաքսել ավելի քան 400 ներգաղթյալի․ անցկացվում են «տոտալ» ստուգումներ
14:14 31/03/2024  |  Միջազգային լրահոսԴաղստանում ահաբեկիչներին հայտնաբերել են «Կրոկուսում» ահաբեկչությունից հետո միջոցառումների ուժեղացման արդյունքում․ Մելիքով
13:30 30/03/2024  |  Միջազգային լրահոսՀրդեհ՝ Մոսկվայի բուհերից մեկում (տեսանյութ)
21:12 29/03/2024  |  Միջազգային լրահոսԱհաբեկիչները հանցագործությունը կատարելուց հետո պետք է գնային Կիեւ՝ խոստացված գումարը ստանալու. ՌԴ ՔԿ
20:36 29/03/2024  |  Միջազգային լրահոսՌԴ-ում միգրանտին կալանավորել են ահաբեկչությունը հրապարակայնորեն արդարացնելու համար

В Москве задержали известную азербайджанскую певицу 04/04/2024   15:20  |  Международные новости
Известная азербайджанская певица Раксана Исмаилова задержана в Москве по уголовному делу об организации незаконной миграции. Об этом сообщают российские Telegram-каналы.
Отмечается, что ей предъявлено обвинение по двум статьям УК РФ  - "дача взятки" и "подделка документов".
09:29 17/01/2024  |  Международные новостиЗадержан 17-летний азербайджанец из банды, терроризировавшей жителей Белгорода
16:59 24/05/2022  |  Международные новостиСуд в Москве заочно арестовал азербайджанского участника телеигры "Что? Где? Когда?" Ровшана Аскерова
12:33 11/05/2022  |  Международные новостиМВД России объявило в розыск азербайджанского участника "Что? Где? Когда?" Ровшана Аскерова
16:31 27/04/2022  |  Международные новостиСК РФ возбудил дело о реабилитации нацизма против азербайджанца Ровшана Аскерова
13:05 02/02/2022  |  Лента новостейРоссия запретила въезд госсекретарю МВД Черногории Миляничу за убежище Тельману Исмаилову