Էլեն Ասատրյանն ընտրվել է Գլենդելի քաղաքապետ 04/03/2024   11:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի Գլենդել քաղաքում տեղի ունեցած քաղաքային խորհրդի ընտրությունների արդյունքներով  քաղաքապետ է ընտրվել Էլեն Ասատրյանը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ասվում է «Արևելյան շրջանի առաջադեմ դեմոկրատներ»-ի (EAPD) կողմից տարածված հաղորդագրության մեջ:
Որպես առաջին կին թեկնածու՝ քաղաքային խորհրդում ամենաշատ ձայները նա ստացել էր 2022 թվականին։
Այս անգամ նա դարձել է առաջին ամերիկահայ կինը, ով զբաղեցրել է Լոս Անջելեսի մեծությամբ 4-րդ քաղաքի՝ Գլենդելի քաղաքապետի պաշտոնը:
«Ոչ մի կարևոր բան հեշտությամբ չի ստացվում: Այս հաղթանակը պահանջում էր թիմային աշխատանք և հաստատակամություն: Մենք շնորհակալություն ենք հայտնում խորհրդի անդամներ Արդի Քասախյանին և պաշտոնաթող քաղաքապետ Դեն Բրոտմանին ճիշտ վարվելու համար»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ՝ հավելելով, որ այս հաջողությամբ կարող են հպարտանալ բոլոր բնակիչները և շահագրգիռ կողմերը, քանի որ արդյունքներն արտացոլում են արդարությունն ու ներառականությունը:

Мэром Глендейла избрана Элен Асатрян 04/03/2024   11:44  |  Пресса
По итогам выборов в Городской совет Глендейла штата Калифорния(США) на пост мэра города была избрана Элен Асатрян.  Об этом, как передает «Арменпресс», говорится в сообщении организации EAPD (Прогрессивные демократы Восточного региона).
Она первая женщина-кандидат, получившая наибольшее количество голосов в Городском совете в 2022 году.
Теперь она стала первой американкой армянского происхождения, занявшей пост мэра Глендейла, четвертого по величине города Лос-Анджелеса.
«Ничто важное не дается легко. Эта победа потребовала командной работы и упорства. Мы благодарим членов совета Арди Касахяна и уходящего мэра Дэна Бротмана за правильные действия», — говорится в заявлении, добавляя, что это успех, которым могут гордиться все жители и заинтересованные стороны, поскольку результаты отражают справедливость и инклюзивность.