Մոսկվան 102-րդ ռուսական ռազմակայանն անվանել է «Հայաստանի ինքնիշխանության միակ երաշխավոր» 03/29/2024   16:36  |  Քաղաքական
Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության 102-րդ ռազմաբազայի առկայությունը հանրապետության ինքնիշխանության միակ իրական երաշխիքն է։ Այս մասին ТАСС-ին հայտնել են ՌԴ ԱԳՆ-ից՝ մեկնաբանելով ՆԱՏՕ-ի նախկին գլխավոր քարտուղար Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենի՝ «ԵՄ-ի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների խորացում. ավելի շատ Եվրոպա Հայաստանում, ավելի շատ Հայաստան Եվրոպայում» զեկույցը։
«Անվտանգության առաջարկները լիովին հակասում են ողջախոհությանը, 102-րդ ռուսական ռազմաբազան և ռուս սահմանապահների առկայությունը Հայաստանի ինքնիշխանության միակ իրական երաշխիքն է: Այն, որ ռուսական ռազմաբազայի դուրսբերումը Հայաստանից կուժեղացնի այդ երկրի ռազմական պոտենցիալը, վտանգավոր դեմագոգիա է։
Այսօր ստիպելով վերանայել անվտանգության գործող համակարգը՝ Արևմուտքը ոչինչ չի առաջարկում դրա փոխարեն»,- ասել են ՌԴ դիվանագիտական գերատեսչությունից։
21:21 27/03/2024  |  Միջազգային լրահոսՌԴ ԱԻՆ - ը հրապարակել է «Կրոկուսի» ահաբեկչության զոհերի նոր ցուցակը
19:38 27/03/2024  |  Միջազգային լրահոսՄոսկվայում ահաբեկչության մեջ մեղադրվողի եղբայրներին տարել են հարցաքննության. հայտնել է ազգականը
21:38 26/03/2024  |  Միջազգային լրահոսՄոսկվայում ահաբեկչության գործով ձերբակալվածների առաջին ցուցմունքները հաստատել են ուկրաինական հետքը․ ՌԴ ԱԴԾ
20:56 26/03/2024  |  Միջազգային լրահոսԻսլամիստներն իրենք չէին պատրաստի ահաբեկչությունը «Կրոկուսում»․ Բորտնիկով
23:35 25/03/2024  |  Միջազգային լրահոս«Կրոկուսի» ահաբեկչությունը մանրակրկիտ ծրագրված էր. Բաստրիկին
22:27 25/03/2024  |  Միջազգային լրահոս«Կրոկուսի» ահաբեկչության մեջ մեղադրվողները ցուցմունք են տվել պատվիրատուների մասին
21:21 25/03/2024  |  Միջազգային լրահոսՄոսկվայի դատարանը կալանավորել է «Կրոկուսի» ահաբեկչության գործով 7-րդ ֆիգուրանտին․ բոլորին սպառնում է ցմահ ազատազրկում
19:51 25/03/2024  |  Միջազգային լրահոսՄոսկվայի դատարանը կալանավորել է «Կրոկուսի» ահաբեկչության գործով եւս մեկ ֆիգուրանտի

В Москве назвали 102-ю российскую военную базу "единственной гарантией суверенитета Армении" 03/29/2024   16:24  |  Политика
Присутствие 102-й военной базы РФ в Армении является единственной реальной гарантией суверенитета республики. Об этом заявили ТАСС в МИД РФ, комментируя доклад "Углубляя отношения ЕС и Армении: больше Европы в Армении; больше Армении в Европе", подготовленный под руководством экс-генсекретаря НАТО Андерса Фога Расмуссена.
"Предложения в сфере безопасности вовсе противоречат здравому смыслу. Присутствие 102-й РВБ (российской военной базы - прим. ТАСС) и российских пограничников - единственная реальная гарантия суверенитета Армении. То, что их вывод как-то укрепит военный потенциал республики, - опасная демагогия. Заставляя пересмотреть сложившуюся систему безопасности уже сегодня, Запад не предлагает ничего конкретного взамен", - заявили в российском дипведомстве.
13:38 29/03/2024  |  ПолитикаЧто будет делать Россия в случае крупномасштабной военной агрессии турецко-азербайджанского тандема против Армении?
11:24 29/03/2024  |  ПолитикаВ Армении заблокировали трансляцию авторских программ Владимира Соловьева