Ռուսական Միր քարտերի սպասարկումը Հայաստանում դադարեցնելու վերաբերյալ ՌԴ ԱԳՆ-ի մեկնաբանությունը (տեսանյութ) 03/20/2024   15:25  |  Քաղաքական
ՌԴ պաշտոնական արտաքին գործերի նախարար Մարիա Զախարովան մեկնաբանել է մամուլում տարածված այն տեղեկությունը, թե այս տարվա մարտի 30-ից ռուսական «Միր» վճարային համակարգի քարտերը կդադարեցնեն աշխատել Հայաստանի բանկերի մեծ մասի բանկոմատներում և POS տերմինալներում։
«Մենք տեսանք այս հաղորդագրությունը և տեսանք հայկական կողմից համապատասխան բացատրությունները: Սա լրացուցիչ պարզաբանում է պահանջում, ինչով այժմ զբաղվում են մեր համապատասխան գերատեսչությունները և կառավարությունն ամբողջությամբ»,- ասել է ՌԴ ԱԳՆ ներկայացուցիչը:
19:35 11/03/2024  |  Միջազգային լրահոսԱրևմուտքը ձգտում է Հայաստանը դարձնել տարածաշրջանում Մոսկվայի դեմ իրականացվող քաղաքականության գործիք․ ՌԴ ԱԳՆ

В МИД РФ прокомментировали сообщения о том, что банки в Армении прекратят обслуживание российских карт "Мир" 03/20/2024   14:49  |  Экономика
Официальный МИД РФ Мария Захарова прокомментировала сообщения СМИ о том, что карты российской платежной системы "Мир" перестанут работать в банкоматах и POS-терминалах большинства банков Армении с 30 марта текущего года.
"Мы видели это сообщение  и видели соответствующие разъяснения армянской стороны. Это требует дополнительного уточнения, чем наши ведомства сейчас и занимаются. Ведомства профильные и в целом правительство", - сказала представитель МИД РФ.