Մոսկվայի մետրոյում երիտասարդը դանակահարել է աղջկան, ով թույլ չի տվել իրեն տուն ուղեկցել (տեսանյութ) 03/13/2024   15:15  |  Միջազգային լրահոս
Մոսկվայի մետրոյում 23-ամյա երիտասարդը դանակի մի քանի հարված է հասցրել մի աղջկա, որը թույլ չի տվել նրան տուն ուղեկցել։ Այս մասին այսօր իր կայքում հայտնել է մայրաքաղաքի դատախազությունը։
Գերատեսչությունում պարզաբանել են, որ տղամարդը, ով արդեն դատապարտված է եղել, չափից ավելի համառորեն փորձել է ուղեկցել տուժողին։
«Հետևելով նրան մինչև Պլոշչադ Ռևոլյուցիի մետրոյի կայարան և ստանալով հերթական մերժումը՝ մեղադրյալը հարձակվել է կնոջ վրա և դանակի հարվածներ հասցրել նրա գլխին, պարանոցին և աջ ձեռքին»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Հարձակվողը փորձել է փախչել, սակայն ուղևորները նրան բռնել են ու հանձնել իրավապահներին։
13:43 13/03/2024  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՄոսկվայի մարզում ՀՀ քաղաքացիներից կազմված հանցախումբ է ձերբակալվել. լաբորատորիայում սինթետիկ թմրանյութեր են արտադրել
13:29 13/03/2024  |  Քրեական խրոնիկոնԻնֆորմատիկայի քոլեջի 17-ամյա ուսանողի սպանության գործով ձերբակալվել է 21-ամյա երիտասարդ․ նրան հայտնաբերել են Սիսիանում
12:28 13/03/2024  |  Քրեական խրոնիկոնԴանակով խփելուց հետո, ընկած վիճակում երիտասարդին շարունակել են հարվածել. ինչպես է սպանվել ինֆորմատիկայի քոլեջի ուսանողը
12:24 13/03/2024  |  Քրեական խրոնիկոնԵրեւանում սպանված 18-ամյա ուսանողը Քանաքեռից էր․ վիճաբանության մյուս մասնակիցները՝ եւս
11:06 11/03/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԺամանակ չկորցնեք. այս տարի ուզում ենք սկսել «Աջափնյակի» մետրոյի կառուցումը. Ավինյան
17:03 07/03/2024  |  Միջազգային լրահոսԳրոհայինները հարձակում էին նախապատրաստում Մոսկվայում սինագոգի վրա

В московском метро мужчина ударил ножом девушку, не разрешившую ее проводить(ВИДЕО) 03/13/2024   15:27  |  Международные новости
В московском метро 23-летний мужчина несколько раз ударил ножом девушку, которая не разрешила проводить ее до дома, передают "Известия" со ссылкой на сообщение прокуратуры российской столицы.
В ведомстве уточнили, что уже судимый ранее мужчина попытался слишком настойчиво проводить пострадавшую.
«Проследовав за ней на станцию метро «Площадь Революции» и получив очередной отказ, обвиняемый напал на женщину и нанес ей множественные удары ножом в область головы, шеи и правой руки», — говорится в сообщении.
Нападавший попытался скрыться, однако пассажиры задержали его и передали правоохранителям.
Мужчина заключен под стражу, ему предъявлено обвинение по ч. 3 ст. 30, ч. 1 ст. 105 УК РФ («Покушение на убийство»).
16:21 11/02/2021  |  Чрезвычайное просшествиеТри школьницы пытались покончить с собой в Москве
11:31 20/12/2019  |  Чрезвычайное просшествиеДесятки деревьев повалило ветром в Москве: повреждены автомобили
15:05 15/11/2019  |  Международные новостиПьяный мужчина избил до потери сознания беременную женщину в московском трамвае