Պնդումները, թե Ռուսաստանը դիմել է ԱՄՆ-ին Ուկրաինայի հակամարտությունը «սառեցնելու» համար, կեղծ են. Պեսկով 02/14/2024   14:22  |  Միջազգային լրահոս
Այն պնդումները, թե Ռուսաստանը դիմել է ԱՄՆ-ին Ուկրաինայի հակամարտությունը «սառեցնելու» առաջարկներով, կեղծ են։ Այս մասին ճեպազրույցում հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
Ավելի վաղ Reuters-ը, վկայակոչելով աղբյուրներ, հայտարարել էր, որ հարցը քննարկել են Մոսկվան ու Վաշինգտոնը միջնորդների միջոցով։ Միաժամանակ գործակալության զրուցակիցները հայտարարել են, որ Վաշինգտոնը մերժել է իբր իր կողմից ստացված առաջարկը։
«Դա ճիշտ չէ», - պատասխանել է Պեսկովը հրապարակման վերաբերյալ հարցին։
15:29 20/12/2023  |  Միջազգային լրահոսՈւկրաինայի հարցով խաղաղ բանակցությունների համար նախադրյալներ չկան. Պեսկով

В Кремле назвали неправдой утверждения о попытках РФ "заморозить" конфликт на Украине 02/14/2024   14:43  |  Международные новости
Утверждения, будто Россия обращалась к США с предложениями "заморозить" конфликт на Украине ложны. Об этом, как передает ТАСС, заявил на брифинге пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
Ранее Reuters со ссылкой на источники выступило с утверждением, будто вопрос обсуждался Москвой и Вашингтоном через посредников. При этом собеседники агентства заявляли, что Вашингтон отверг якобы поступившее ему предложение.
"Это неправда", - ответил Песков на вопрос о публикации.
11:54 01/02/2024  |  Международные новостиВалерия Залужного уволят с поста главкома ВСУ на этой неделе - СМИ