Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է ՀՀ մշակույթի նախկին նախարար Հասմիկ Պողոսյանից հօգուտ պետության բռնագանձել շուրջ 1 միլիարդ դրամ 01/31/2024   17:19  |  Քրեական խրոնիկոն
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2024 թվականի հունվարի 25-ին վարույթ է ընդունել ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ 98-րդ հայցադիմումը: «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ հայտնում են ՀՀ դատախազության հանրային կապերի բաժնից:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ ՀՀ մշակույթի նախկին նախարար Հասմիկ Պողոսյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
301 միլիոն 218 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի դրամական միջոցների մնացորդ, որը հանդիսանում է ապօրինի ծագում ունեցող գույքերի վերափոխման կամ օգտագործման արդյունքում առաջացած գումար.
567 միլիոն 396 հազար դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում և հնարավոր չէ բռնագանձել, քանի որ փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի և/կամ հնարավոր չէ նույնականացնել.
1 իրավաբանական անձանցում մասնակցություն.
3 միլիոն 331 հազար դրամ՝ փոխառությունից ծագող պահանջի իրավունք.
4 միլիոն 863 հազար դրամ՝ նախկին նախարարին նախկինում պատկանած տրանսպորտային միջոցի շուկայական արժեք:
10:27 18/10/2023  |  Քրեական խրոնիկոնԴատախազը մշակույթի նախկին նախարար Հասմիկ Պողոսյանի վերաբերյալ գործն ուղարկել է դատարան
11:33 15/12/2022  |  Քրեական խրոնիկոնՄշակույթի նախկին նախարար Հասմիկ Պողոսյանի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել
08:43 22/04/2021  |  ՄամուլՀասմիկ Պողոսյանի հարսը հարցաքննվել է ․ «Ժողովուրդ»
16:23 07/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ Նախագահի ևս երեք խորհրդականներ ազատվեցին պաշտոնից
10:14 05/04/2018  |  ՄամուլՄշակույթի նախկին նախարար Հասմիկ Պողոսյանը եկամուտներ առհասարակ չի ունեցել. «Փաստ»
13:23 24/02/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀասմիկ Պողոսյանը նշանակվել է Նախագահի խորհրդական
09:24 17/01/2017  |  ՄամուլՀասմիկ Պողոսյանը՝ պատգամավո՞ր. «Իրատես de facto»
09:00 26/11/2016  |  ՄամուլՀասմիկ Պողոսյանը՝ դեսպա՞ն. «Ժողովուրդ»
18:54 12/07/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանը միշտ էլ հավատարիմ է եղել եվրոպական մշակութային արժեքներին. Հասմիկ Պողոսյան

Генпрокуратура Армении требует конфисковать у экс-министра культуры Асмик Погосян около 1 млрд драмов 01/31/2024   18:00  |  Криминальная хроника
Антикоррупционный суд Армении 25 января 2024 года принял к производству 98 исковых заявлений касательно конфискации имущества незаконного происхождения. Об этом "ФактИнфо" стало известно из сообщения пресс-службы Генпрокуратуры РА.
Генпрокуратура требует конфисковать в пользу Республики Армения у бывшего министра культуры РА Асмик Погосян и аффилированных с ней лиц сумму в размере 301 млн. 218 тыс. драмов в качестве остатка незаконных денежных средств, 567 млн. 396 тыс драмов, которые не подтверждаются законными доходами лица, имеют незаконное происхождение, их невозможно конфисковать, поскольку они были переданы добросовестным приобретателям и/или их невозможно идентифицировать, а также долю в одном юрлице, 3 млн. 331 тыс. драмов – право требования, вытекающее из займа, 4 млн. 863 тыс драмов – рыночную стоимость транспортного средства, принадлежавшего ранее экс-министру.