Բռնություն շտապօգնության բժիշկների նկատմամբ. փակել են սենյակում, դանակով սպառնացել, որ ամեն գնով պետք է փրկեն իրենց մոր կյանքը 01/16/2024 11:01 | Արտակարգ պատահարներ
Հերթական զազրելի դեպքն է տեղի ունեցել . կիզակետում նորից շտապօգնության բժիշկներն են: Այս մասին գրում է Երևանի քաղաքապետի մամուլի քարտուղար Հայկ Կոստանյանը։
«Քաղաքացու կանչով տվյալ հասցե մեկնած շտապօգնության խումբը բռնության է ենթարկվել օգնության կարիք ունեցող անձի որդիների կողմից: Մասնավորապես, վերջիններս բժիշկների առջև փակել են սենյակներից մեկի դուռը , դանակով սպառնացել, որ ամեն գնով պետք է փրկեն իրենց մոր կյանքը:
Բուժօգնության խմբի անդամներից մեկը վերջիններիս համոզել է սենյակից դուրս գալ' մեքենայում եղած հատուկ բժշկական սարքավորումը վերև բարձրացնելու պատրվակով, հենց այդ ընթացքում էլ նա ահազանգել է ոստիկանություն, որոնց էլ հաջողվել է կանխել միջադեպի հնարավոր ողբերգական ավարտը:
Հավելեմ, որ բժիշկերին հաջողվել է կայունացնել օգնության կարիք ունեցող քաղաքացու վիճակը,. վերջինս տեղափոխվել է հիվանդանոց»,- գրել է նա։

В Ереване прибывшим на вызов врачам скорой помощи угрожали ножом и заперли их в комнате 01/16/2024   11:32  |  Чрезвычайное просшествие
Очередной вопиющий случай произошел, и снова мишенью стали врачи скорой помощи. Об этом написал  пресс-секретарь мэра Еревана Айк Костанян на свой стрaнице в Facebook.
Он сообщил, что бригада скорой помощи прибыла в одну из квартир по вызову. Сыновья нуждавшейся в помощи женщины стали угрожать медикам ножом, заперли их в комнате, требуя спасти жизнь матери любой ценой.
Один из сотрудников скорой убедил братьев выпустить его из квартиры под предлогом того, чтобы поднять наверх необходимое оборудование, находившееся в машине. Воспользовавшись этим, он позвонил в полицию. Прибывшим сотрудникам правоохранительных органов удалось предотвратить возможную трагический исход инцидента.
Костанян добавил, что врачам удалось стабилизировать состояние женщины, нуждавшейся в помощи, медики доставили ее в больницу.