Իրականացվում է ադրբեջանական գերության մեջ գտնվող հայերի իրավունքների պաշտպանության ծավալուն աշխատանք․ Մինասյան 01/08/2024 11:59 | ԼՐԱՀՈՍ
Իրականացվում է ադրբեջանական գերության մեջ գտնվող հայերի իրավունքների պաշտպանության ծավալուն աշխատանք։ Այս մասին հրավիրված ասուլիսում ասաց ՀՀ արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանը։
Նա հիշեցրեց, որ դեկտեմբերին ավելի քան 30 հայ գերիներ վերադարձել են տուն, Հայաստանն իր հերթին Ադրբեջանին է հանձնել երկու դատապարտյալի։ Ըստ նրա՝ իրականացվում է մեծ դիվանագիտական աշխատանք ԱԳՆ-ի և դեսպանությունների միջոցով՝ միջազգային հանրությանը տեղեկացնելու համար այն մասին, թե իրականում ինչ է տեղի ունեցել, այդ ինչ մարդիկ են, նրանց քաղաքական անցյալը։

Ведется обширная работа по защите прав армян, удерживаемых в азербайджанском плену - Минасян 01/08/2024 12:17 | Лента новостей
Ведется обширная работа по защите прав армян, удерживаемых в азербайджанском плену. Об этом на пресс-конференции заявил министр юстиции РА Григор Минасян.
Он напомнил, что в декабре более 30 армян вернулись домой. Армения со своей стороны передал двух осужденных. По словам министра, через МИД и посольств проводится громадная дипломатическая работа по информированию международного сообщества о том, что в действительности произошло, кто эти люди, их политическое прошлое.