Կոլումբիայի նախկին նախագահից մինչև ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ․ ովքեր են երաշխավորություն ներկայացրել Արմեն Աշոտյանի համար 01/08/2024   13:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ պատգամավոր Հայկ Մամիջանյանը ներկայացրել է՝ ովքեր են երաշխավորություն ներկայացրել Արմեն Աշոտյանի համար։
Կոլումբիայի պաշտոնաթող նախագահ, Կենտրոնամետ Դեմոկրատների միջազգային միության նախագահ Անդրես Պաստրանան,
ԵԱՀԿ ԽՎ նախկին նախագահ, Վրաստանի նախկին ԱԳՆ, «Եվրոպական Վրաստան» կուսակցության քաղ.խորհրդի նախագահ Գեորգի Ծերեթելին,
ՀԱԿ փոխնախագահ Լևոն Զուրաբյանը,
ՀՀ ԱԺ նախկին նախագահ, նախկին վարչապետ Խոսրով Հարությունյանը,
«Ժառանգություն» կուսակցության հիմնադիր Րաֆֆի Հովհաննիսյանը,
ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ՝
Աղվան Վարդանյանը,
Ասպրամ Կրպեյանը,
Գեղամ Մանուկյանը,
Աննա Մկրտչյանը,
Տիգրան Աբրահամյանը,
Հայկ Մամիջանյանը:
Աշոտյանի պաշտպանական թիմն այսօր դիմելու է Աշոտյանի խափանման միջոցը փոխելու համար։
10:41 31/12/2023  |  ՔաղաքականԿգա մի օր` կմնա մի օր.հայրենիքի պատվազրկմանը և վերահաս վտանգներին. Արմեն Աշոտյան
12:24 26/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍ«Դոգից՝ Dogg Հայաստան»․ կարճ՝ 2023 թվականի մասին․ քաղբանտարկյալ Արմեն Աշոտյանի հոդվածը՝ կալանավայրից
11:49 19/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՈւրեմն ինչո՞ւ է Լուկաշենկոն որոշել իջնել մի մակարդակի, որը համատեղելի չէ իր՝ այդքան բարձր դիրքի հետ. Աշոտյան
11:44 19/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԵվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղարն արձագանքել է քաղբանտարկյալ Արմեն Աշոտյանի վերաբերյալ իմ հրատապ նամակին. Թագուհի Թովմասյան
10:27 15/12/2023  |  ՄեկնաբանությունԱրմենն իր պայքարի ողջ ընթացքում բանտում նստելու հանգամանքը միշտ աչքի առաջ է ունեցել, որովհետև գիտակցել է, թե ում դեմ է պայքարում. Աբրահամյան
11:51 14/12/2023  |  ՄեկնաբանությունԱշոտյանը և Մալյանը քաղբանտարկյալներ են․ պայքարն ազգադավության հետ համակերպվողների դեմ է. Փաստաբան
19:06 04/12/2023  |  ՄեկնաբանությունԱրմեն Աշոտյանի պաշտպանական թիմի անունից հանդիպում եմ ունեցել Մարի Բուչաղջյանի հետ
11:00 27/11/2023  |  ՔաղաքականԱրմեն Աշոտյանի փաստաբանները նամակ են փոխանցել ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպանին

От президента Колумбии до депутатов НС: известно, кто поручился за освобождение Ашотяна 01/08/2024   14:18  |  Лента новостей
Депутат Национального Собрания РА, секретарь фракции "Честь имею" Айк Мамиджанян представил тех, кто поручился за заместителя председателя Республиканской партии Армении(РПА) Армена Ашотяна, находящегося в настоящее время под арестом.
Среди них – экс-президент Колумбии, президент Международного союза демократов-центристов Андрес Пастрана, бывший председатель ПА ОБСЕ, председатель политического совета партии "Европейская Грузия" Георгий Церетели, заместитель АНК Левон Зурабян, экс-спикер НС РА, бывший премьер Хосров Арутюнян, основатель партии "Наследие" Раффи Ованнисян.
За Ашотяна поручились также депутаты парламента РА: Агван Варданян, Аспрам Крпеян, Гегам Манукян, Анна Мкртчян, Тигран Абрамян, Айк Мамиджанян.