Թիկնազորով և ավտոշարասյունով երթևեկելու պատճառով պարեկները կանգնեցրել են Սամվել Շահրամանյանի մեքենան․ Ըստ ՆԳՆ-ի՝ արձանագրություն չի կազմվել 12/28/2023   14:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՆԳՆ ոստիկանության պարեկները Երևանում կանգնեցրել են Արցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանի մեքենան՝ թիկնազորով և ավտոշարասյունով երթևեկելու պատճառով։ Պարեկները Շահրամանյանին ասել են, որ նա օրենքով ավտոշարասյունով երթևեկելու իրավունք չունի։ Այս մասին հայտնել է «Հրապարակ»-ը։
ՆԳՆ-ից «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հաստատեցին տեղեկությունը՝ նշելով, որ ճանապարհային երթեւեկության կանոնների խախտման համար են կանգնեցրել, արձանագրություն չեն կազմվել, միայն զգուշացրել են։

Патрульные в Ереване остановили автомобиль президента Арцаха Самвела Шахраманяна 12/28/2023   14:54  |  Лента новостей
Патрульные Полиции МВД Армении в Ереване остановили автомобиль президента Арцаха Самвела Шахраманяна из-за езды в сопровождении охраны и кортежа. Шахраманяну заявили, что по закону он не имеет права ездить в сопровождении кортежа, пишет издание "Грапарак".
В МВД Армении в беседе с корреспондентом "ФактИнфо" подтвердили информацию, отметив, что его остановили за нарушение правил дорожного движения, протокола не составляли, ограничились предупреждением.
19:54 12/09/2023  |  Лента новостейПрезидент Самвел Шахраманян посетил Министерство обороны республики