Կարմիրբերետավորների մարմինների վրա բռնի հետքեր չեն հայտնաբերվել. դա ևս մեկ անգամ փաստում է Լևոն Քոչարյանի անմեղությունը. Փաստաբան 11/10/2023   16:13  |  Մեկնաբանություն
Լևոն Քոչարյանի գործով քիչ առաջ ծանոթացանք դատաբժշկական փորձաքննությունների եզրակացություններին, ըստ որոնց, «տուժողներ» Հրաչիկ Խաչատրյանի և Վարդան Հովհաննիսյանի մարմինների վրա որևէ բռնի հետք, մարմնական վնասվածք չի հայտնաբերվել։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Լևոն Քոչարյանի փաստաբանական խմբի անդամ Էրիկ Ալեքսանյանը։
«Նշվածը ևս մեկ անգամ փաստում է Լևոն Քոչարյանի անմեղությունը և կարմիր բերետավորների ցուցմունքների անարժանահավատությունը»
15:38 06/11/2023  |  ՄեկնաբանությունԼևոն Քոչարյանը ազատության մեջ է հայտնվելու իրավունքի ուժով․ փաստաբան
16:40 03/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱգնեսա Խամոյանը՝ Լեւոն Քոչարյանի կողմից մանդատը վերցնելու հավանականության մասին. Մարտավարական դիրքավորո՞ւմ

Результаты судмедэкспертизы свидетельствуют о невиновности Левона Кочаряна - адвокат 11/10/2023 16:43 | Комментарий
Результаты судебно-медицинской экспертизы свидетельствуют о невиновности Левона Кочаряна - сына второго президента Армении Роберта Кочаряна.Об этом сообщил адвокат Кочаряна Эрик Алексанян.
"Немногим ранее мы ознакомились с результатами судебно-медицинской экспертизы по делу Левона Кочаряна, согласно которым каких-либо следов насилия или увечий на теле "пострадавших" сотрудников полиции Грачика Хачатряна и Вардана Ованнисяна не обнаружено", - написал Алексанян на своей странице в Facebook.
Он отметил, что это еще раз свидетельствует о невиновности Левона Кочаряна и недостоверности показаний полицейских.