Նիկոլ Փաշինյանի մոտ քննարկվել է առաջին կիսամյակի պետբյուջեի կատարողականը 07/27/2023   16:29  |  Քաղաքական
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել է 2023 թվականի առաջին կիսամյակի պետական բյուջեի կատարման ընթացքը: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Ընդգծվել է, որ այս տարվա առաջին կիսամյակում 2022 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ պետական բյոււջեի եկամուտներն ավելի են 178 մլրդ դրամով, իսկ այս տարվա առաջին կիսամյակի համար նախատեսված մուտքերն ավելի են 56,5 մլրդ դրամով:
Անդրադարձ է կատարվել կապիտալ ծախսերով իրականացվող ծրագրերին, մակրոտնտեսական վերջին զարգացումներին, տնտեսական ակտիվությանը նպաստող գործոններին, հարկային եկամուտներին, արտահանման և ներմուծման տեմպերին:
Առանձին ներկայացվել են գերատեսչությունների կողմից իրականացվող ծրագրերն ու առկա խնդիրները, քննարկվել դրանց լուծման հնարավորությունները:
Վարչապետ Փաշինյանը պատասխանատուներին համապատասխան հանձնարարականներ է տվել նախատեսված կապիտալ ծրագրերը ժամանակին և պատշաճ իրականացնելու վերաբերյալ:
12:43 27/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱՄՆ պետքարտուղարին տուգանել էին իր բակի ձյունը չմաքրելու համար. մեզ մոտ այդ կուլտուրան չկա. Փաշինյան (տեսանյութ)
12:36 27/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԴառը տպավորությամբ եմ վերադարձել Դեղձուտի դպրոցից. Փաշինյան
23:23 26/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետի խոսնակի արձագանքը Հաջիեւի հայտարարությանը
21:38 26/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՊետությունը տնամերձ բոստանդ չէ, Արցախն էլ խորթ զավակ չէ, Նիկո՛լ․ Թևանյան
19:34 26/07/2023  |  ՔաղաքականՆիկոլ Փաշինյանին պետք է վռնդել պետական ապարատից, հապաղումն, այլևս, անդառնալի կարող է լինել Հայաստանի և Արցախի համար. Անդրանիկ Թևանյան
19:56 25/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԻ սեր Աստծո, կերեք՝ ինչ ուզում եք, պարո՛ն Փաշինյան. հարց է՝ արդյո՞ք ապրումակցում ունեք, թե ո՛չ. լրագրողը՝ Փաշինյանին
18:48 25/07/2023  |  ՔաղաքականՓաշինյանը պատրաստ է Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագիր կնքել՝ Բրյուսելում եւ Պրահայում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների հիման վրա (տեսանյութ)

В правительстве Армении обсудили ход исполнения госбюджета за первое полугодие 2023 года 07/27/2023   17:38  |  Экономика
В правительстве Армении под председательством премьер-министра Никола Пашиняна состоялось совещание, в ходе которого был обсужден ход исполнения государственного бюджета за первое полугодие 2023 года. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства.
Было подчеркнуто, что в первом полугодии текущего года по сравнению с аналогичным периодом 2022 года доходы государственного бюджета выросли на 178 млрд драмов, а сгенерированные в первом полугодии текущего года доходы выше запланированных на 56,5 млрд драмов.
Были затронуты реализуемые в рамках капитальных затрат проекты, последние макроэкономические развития, способствующие экономической активности факторы, налоговые поступления, темпы экспорта и импорта.
Отдельно были представлены реализуемые ведомствами программы и существующие проблемы, обсуждены возможности их решения.
Премьер-министр Пашинян дал ответственным лицам соответствующие поручения относительно своевременной и надлежащей реализации запланированных капитальных проектов.
14:02 29/10/2013  |  Лента новостейКонституционному суду Армении придется подождать с ремонтом
16:20 28/09/2013  |  Актуальная темаПравительство Армении утвердило проект госбюджета на 2014 год
16:23 04/12/2012  |  Лента новостейСогласно проекту, госбюджет на 2013г. “разбогатеет” на 1.2млрд. драмов