Եռաբլուրում հերոսների ծնողների ձեռքերով հիմնված անտառպուրակն արդեն բերք է տվել (տեսանյութ) 06/29/2023   15:59  |  Մամուլ
Շուրջ 35 հա անտառապատ նոր գոտիներ, 95-99% կպչողականություն. Երևանում իրականացված աշնանային ու գարնանանային ծառատունկի արդյունքներն են:
«Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնի շուրջ 12 հա տարածքում hերոսների ծնողների ձեռքերով հիմնված անտառպուրակն արդեն բերք է տվել՝ հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանը։
Ցուցանիշները գոհացուցիչ են նաև Ծիծեռնակաբերդի բարձունքի և Սարալանջի շուրջ 10 հա տարածքում:
15:18 25/05/2023  |  ՄեկնաբանությունՎարչապետը փաստեց, որ արդեն իսկ հրահանգել է կարճել «Եռաբլուրի» գործով վարույթը․ Վահան Հովհաննիսյան
10:34 10/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԵռաբլուրում ազգային հերոս Վահագն Ասատրյանի հարազատներին է հանձնվել ՊՆ նախարարի հրամանով շնորհված ռազմական հետախուզության «Պատվավոր ծառայող» կրծքանշանը
08:08 09/05/2023  |  ՄամուլԵռաբլուրի փոխարեն Հաղթանակի զբոսայգի․ «Հրապարակ»
16:23 14/04/2023  |  ՔաղաքականԵռաբլուրը չենք ուզում մեծանա. մեր պայքարը այսուհետ ոչ թե իրավական կլինի, այլ քաղաքական. զոհվածի ծնող
11:53 14/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԶոհված զինծառայողների ծնողները գիշերել են ՔԿ-ի մոտ. նստացույցը շարունակվում է (ուղիղ)
14:26 08/04/2023  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՏիգրան Ավինյանը՝ ծառատունկի մասնակից (լուսանկար)
16:10 07/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԳարնանային ծառատունկին շուրջ 6000 ծառ կտնկվի՝ 4000-ը «Եռաբլուրում»
13:10 06/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանի քաղաքապետարանը հրավիրում է «Եռաբլուր»-ի տարածք՝ մասնակցելու ծառատունկի

Деревья в созданном руками родителей героев лесопарке вокруг Ераблура уже плодоносят(ВИДЕО) 06/29/2023   16:39  |  Лента новостей
В Ереване появилось около 35 га новых лесных массивов, приживаемость саженцев составила 95-99%. Мэрия Еревана представила результаты осенней и весенней посадки деревьев в столице.
Как заявили в столичной администрации, разбитый родителями героев на территории площадью 12 гектаров лесопарк вокруг воинского пантеона "Ераблур" уже дал урожай.
Удовлетворительные показатели зафиксированы также на участке площадью 10 га вокруг Цицернакабердского холма и Сараланджа.